росіяни занепокоєні втратами на війні в Україні, — ЗМІ

  • 29.05.2023, 09:15
  • 460

Рівень підтримки війни у російському суспільстві досі високий, однак це може змінитися, якщо стурбованість великою кількістю втрат збережеться

Фото ілюстративне із мережі
Фото ілюстративне із мережі

Громадська думка у росії щодо війни проти України ставала дедалі більш негативною протягом останніх місяців, коли тривали бої на сході України.

FilterLabs AI, яка використовує, як джерело, повідомлення у телеграмі, пости у соціальних мережах та дискусії на формумах, щоб відстежувати громадську думку росіян щодо різних питань, виявила, що ставлення до військових втрат стало більш негативним у порівнянні з кінцем лютого.

Видання зазначає, що на початку війни підтримка путіна також дещо впала через втрати на короткий час, але пізніше вона повернулася на той самий рівень. Однак зараз ситуація виглядає інакше.

«кремлівські медіа публікують матеріали, у яких дають більш оптимістичний погляд на втрати, однак, схоже, ця пропаганда має обмежений вплив на громадську думку», — пише видання.

Американські посадовці, імена яких не називаються, стверджують, що хоча росіяни були в курсі втрат, це не знижувало підтримку війни. Однак один з посадовців припускає, що втрати останніх місяців можуть мати інакший ефект.

«Втім, якщо занепокоєння через втрати збережеться, підтримка війни, ймовірно, впаде. Попри зусилля російської пропаганди, реальний масштаб втрат залишається одним із найбільш вразливих місць рф», — резюмували у виданні.

Схожі новини