Передплата 2024 «Добрий господар»

Глава МЗС Австрії: обміняти українські землі на мир є небезпечно

  • 07.03.2023, 09:15
  • 617

Міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг назвав небезпечними розмови про те, що Україна могла б поступитися частиною своєї території в обмін на мир

Александер Шалленберг. Фото: AP
Александер Шалленберг. Фото: AP

Про це міністр заявив в інтерв'ю Der Standard, пише «Європейська правда».

Він не бачить нічого поганого в тому, що в європейських суспільствах існують різні думки на те, яким чином слід досягти миру в Україні.

«Те, що ми можемо вільно дискутувати — це те, що характеризує плюралістичні демократії і відрізняє нас від володимира путіна та його системи. Ми не повинні робити помилку, вдаючи, що дозволена лише одна думка», — зазначив Шалленберг.

Він також висловив сподівання, що знову виникне ситуація, в якій буде місце для дипломатії.

«Але ми поки що не дочекалися. росія дивиться на поле бою, щоб приймати рішення, і було б дуже небезпечно говорити, що Україна повинна відмовитися від певних частин своєї території заради миру. Для мене абсолютно зрозуміло одне: не може бути ніякого рішення щодо України без України», — наголосив Шалленберг.

Міністр також знову виступив на захист своєї позиції про неможливість заборони в'їзду до Європи для всіх росіян, а також виправдав рішення дозволити російській делегації в'їзд на зустріч ОБСЄ.

Схожі новини