Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Львові медики врятували жінку, якій паразити знищили печінку та жовчний міхур

  • 22.02.2023, 16:30
  • 3 824

Львівські хірурги врятували пацієнтку з Волині, якій рідкісні 7-міліметрові гельмінти знищили печінку та жовчний міхур

Фото: Перше медичне об'єднання Львова
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

За словами лікарів, 51-річна мешканка Волині відчула себе зле три місяці тому. Усе почалося з нудоти та болю в правому підребер'ї, вона звернулась до лікарів, однак причини погіршення стану ті не виявили.

Протягом наступного місяця їй значно погіршало. Від болю Людмила майже перестала спати, а висока температура та слабкість забирали останні сили. Згодом додалася жовтяниця. Після низки обстежень медики діагностували у жінки альвеококоз правої долі печінки. Зауважимо, що це важке паразитарне захворювання, спричинене одним з видів гельмінтів. Джерелом поширення є дикі тварини, зокрема, гризуни, які виділяють заповнені яйцями частинки у довкілля. До людини личинки паразитів потрапляють через травну систему. Найчастіше так стається під час контакту з немитою їжею: на полюванні, під час збору ягід чи лісових продуктів та навіть після контакту з собаками чи котами.

Личинки осідають в печінці, легенях, рідше — у структурах головного мозку. Їхня довжина сягає 7 мм. Оперативне втручання несе значні ризики й можливе лише у 15−20% хворих. У цьому випадку лікарі дійшли висновку таки провести втручання.

«Права частка печінки разом з її великими судинами та жовчним міхуром були уражені. Саме тому в ході операції хірурги виконали радикальне втручання — видалення правої частки печінки та жовчного міхура. Операція тривала три години. Після втручання пацієнтка провела три дні в реанімації під пильним наглядом лікарів інтенсивної терапії. А ще сім днів — у відділенні хірургії», — додають у повідомленні.

Зараз із жінкою все добре, на неї чекає реабілітація та контрольний огляд за два тижні.

Варто додати, що захворювання — рідкісне та становить 1,37 — 3,85 на 100 000 населення. На Львівщині, згідно зі статистикою, щороку оперують до 20 людей з альвеококозом. Через надто пізнє звернення до спеціалістів частину таких пацієнтів не вдається врятувати.

«Ця історія розміщена на прохання самої пацієнтки. Жінка просить усіх, хто це прочитає, уважніше піклуватися про своє здоров’я та за будь-яких змін самопочуття — звертатися до лікарів за допомогою», — наголосили у лікарні.

Схожі новини