росіяни змінили тактику нічних дій під Вугледаром, — Сили оборони

  • 17.02.2023, 12:45
  • 269

На Вугледарському напрямку російські окупаційні війська майже припинили штурмові та диверсійні дії вночі і використовують цей час для відновлення сил і підтягування резервів

Ситуація під Вугледаром. Знімки із супутника MAXAR
Ситуація під Вугледаром. Знімки із супутника MAXAR

Про це заявив речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський.

«Ворог дещо змінив свою тактику на цьому напрямку, він припинив уночі атакувати наші позиції. За останні два дні чисельність штурмових дій на цьому напрямку коливається від трьох до чотирьох… Раніше він застосовував вогонь, постійно працювали підрозділи ДРГ та штурмові групи. На сьогоднішній день спостерігається дещо інша тактика: вночі вони намагаються відновлюватись, поновлювати резерви, особовий склад».

Натомість вдень, за даними Дмитрашківського, ворог дуже потужно застосовує артилерію (16 лютого 223 рази на Донецькому напрямку) та штурмові дії, яких у четвер в районі Вугледара та Мар'їнки було 16. Також противник застосовує авіацію (7 разів за минулу добу -ред.)

За словами полковника, 16 лютого гармашами Донецького напрямку була знищена ціла батарея російських гармат Д-30.

«Загалом всі атаки за вчорашній день і за цю ніч були відбиті. Жодного просування ворога там не спостерігається», — наголосив Дмитрашківський. Речник Сил оборони Таврійського напрямку зазначив, що окупанти, очевидно продовжать штурмові дії, оскільки мають завдання від режиму путіна — вийти на кордони Донецької та Луганської областей.

«Щодо подальших дій ворога, чи будуть вони продовжувати, думаю, що будуть. Але їхні дії на сьогоднішній день дещо змінилися кардинально: немає тих потужностей, з якими вони починали штурмові дії і наступ на цьому напрямку. На мою думку, для відновлення цього напрямку, щоб вони могли повноцінно атакувати, потрібен досить немалий час: думаю, щонайменше травень-червень. Та ворог буде все одно постійно турбувати цей напрямок, бо вони мають чітко визначене завдання від свого президента. Я думаю, що ситуація буде дещо мінятися, але ми будемо тримати ці позиції», — наголосив він.

Схожі новини