Передплата 2024 «Добра кухня»

«Не можна повторювати помилку Будапештського меморандуму з фальшивими гарантіями»

  • 03.01.2023, 11:11
  • 556

Без членства України в НАТО ніхто не може бути впевнений у своїй безпеці в майбутньому — про це сказав Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу Lietuvos Rytas TV

Петро Порошенко
Петро Порошенко

«Це, можливо, першочергове завдання — майбутнє членство України в ЄС і НАТО. Тому що без членства України в НАТО ніхто не може бути впевнений у своїй безпеці в майбутньому. Після того, як путін знищив всю післявоєнну систему безпеки, засновану на Раді безпеки ООН, у світі залишився лише один ефективний механізм гарантування безпеки. І назва цього механізму — членство в НАТО», — наголошує Порошенко.

«Україна відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі. Ніколи не повторюйте помилку Будапештського меморандуму з фальшивими гарантіями. Я абсолютно впевнений, що ми можемо розраховувати на підтримку всіх держав-членів. І ми дуже вдячні Литві за таке тверде відстоювання майбутнього членства України в НАТО», — зазначив Порошенко.

У відповідь на запитання, чи не стримують Альянс побоювання, що членство України може бути оцінене росією як наступальні дії, Порошенко сказав: «не бійтеся путіна. Ви повинні прийняти і зрозуміти, що зараз Європа захищена не п’ятою статтею НАТО. Тепер вас захищає синьо-жовтий щит Збройних Сил України. А для тих, хто в цьому сумнівається, сприймайте це не як підтримку України, а як інвестицію у власну безпеку».

«НАТО зараз потребує України не менше, ніж Україна потребує НАТО. Коли я був президентом і у мене була зустріч на саміті НАТО, ніхто не був проти майбутнього членства України. Тепер Україна має для цього значно більше і кращих аргументів. Зараз найближчий саміт НАТО буде у Вільнюсі. Це великий шанс для НАТО, великий шанс для Литви і Вільнюса. І безперечно великий шанс для України», — наголошує Порошенко.


Джерело: ЄС

Схожі новини