Передплата 2024 «Добра кухня»

Аналітики пояснили, чому путін відвідає Мінськ

  • 17.12.2022, 11:16
  • 688

путін має намір чинити тиск на олександра лукашенка з метою домогтися поступок щодо інтеграції двох країн під час візиту до Мінська, а також створити умови для нового наступу на Україну

Фото звідкритих джерел
Фото звідкритих джерел

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

кремль прагне використати Союзну державу для встановлення російського контролю над білоруссю.

лукашенко вже створює інформаційні умови, щоби відхилити вимоги російської інтеграції, як він це робив десятиліттями. лукашенко підкреслив, що «білоруссю керує ніхто, крім нас», і що білорусь готова будувати відносини з росією, але їхні зв’язки «завжди повинні виходити з того, що ми є суверенною та незалежною державою».

білоруський диктатор досі значною мірою чинив опір посиленим вимогам росії про інтеграцію та відмовлявся залучити білоруські сили для участі у російському вторгненні в Україну.

Візит до Мінська може вказувати на те, що путін намагається створити умови для поновлення наступу на Україну.

Наразі ISW оцінює вторгнення росії в Україну з білорусі як низьке, але можливе. Малоймовірно, що білоруські сили вдертися до України без російського ударного угруповання. Не очевидно, що лукашенко відправить білоруські війська воювати в Україні навіть разом із російськими військами.

Однак зустріч путіна та лукашенка, як мінімум, сприятиме проведенню окремої російської інформаційної операції, спрямованої на те, щоб зламати волю України та готовність Заходу підтримувати Україну. Ця зустріч підкріпить російську інформаційну операцію, спрямовану на те, щоб переконати українців та мешканців Заходу у тому, що росія може атакувати Україну з білорусі. Тривалі удари росії по Києву, постійні перекидання військ у білорусь і войовнича риторика, що триває, є частиною цієї інформаційної операції.


Джерело: ISW

Схожі новини