Передплата 2024 «Добрий господар»

У США планують оголосити новий пакет допомоги Україні

  • 29.11.2022, 09:45
  • 770

Державний секретар США Ентоні Блінкен сьогодні у Бухаресті під час зустрічі глав МЗС країн НАТО оголосить про новий пакет допомоги для української енергосистеми

Державний секретар США Ентоні Блінкен. Фото із мережі
Державний секретар США Ентоні Блінкен. Фото із мережі

Про це пише Reuters з посиланням на одного з американських посадовців.

Допомогу нададуть через посилені атаки росії на енергосистему України.

Як анонімно повідомив офіційний представник США, у Білому домі працювали з американськими постачальниками комунальних послуг та обладнання, а також з європейськими країнами, щоб знайти обладнання, яке може допомогти відновити високовольтні станції передачі в Україні.

Блінкен на зустрічі нової координаційної групи з енергетики, до якої входять «Велика сімка» та інші держави, розповість про те, що Штатам вдалося мобілізувати для енергетики, і про плани щодо доставки цього обладнання в Україну «якнайшвидше в найближчі кілька тижнів», додав чиновник.

Представник США не уточнив, в якій формі буде надано допомогу, і скільки вона коштуватиме.

За словами чиновника, Вашингтон також закликає інші країни зробити те саме, щоб Україна могла запобігти вимкненням електроенергії, через які мільйони людей залишаються в темряві та без опалення за мінусових температур.

Він зазначив, що рф намагалася позбавити громадянське населення України електроенергії, завдаючи ударів по підстанціях, що вразливі для ударів безпілотників, які росії постачає Іран.

Схожі новини