Франція надала Україні зенітні системи для захисту неба
- 20.11.2022, 13:30
- 809
Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню розповів, що країна передала чергову військову допомогу для ЗСУ
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/477691/456789.jpg)
Про це міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив в інтерв'ю Le Journal du Dimanche.
Зокрема, йдеться про передачу Україні зенітних систем — двох батарей ЗРК Crotale, а також двох ракетних системи залпового вогню.
У перелік озброєння, яке надала Франція, входять також ракети Milan та Mistral, приблизно 60 бронетранспортерів VAB, протитанкові міни HDP-2A2, засоби захисту на випадок ядерної, біологічної чи хімічної загрози, найновіші прилади нічного бачення.
За словами Лекорню, Київ просив про радіолокаційні станції, і цей запит ще розглядають.
Франція також разом з іншими західними партнерами приєднається до центру обслуговування військової техніки для України у Словаччині, роботу якого координуватиме спільна франко-німецька асоціація оборонпрому KNDS. Там, зокрема, мають обслуговувати й ремонтувати гаубиці PzH 2000, САУ Caesar, зенітні танки Gepard, бронетранспортери Dingo.
Схвалений у парламенті фонд підтримки на 200 млн євро також дозволить Україні замовляти все необхідне у французького оборонпрому та забезпечувати обслуговування поставлених систем. Лекорню зазначив, може йтися й про закупівлю БМП Bastion чи обладнання для понтонних переправ.
Міністр зазначив, що у Франції вже відбули навчання 400 українських військових — тих, які будуть працювати з переданими системами, і ця діяльність триває у межах місії ЄС.
«Наша початкова мета — навчити 2000 осіб із 15 000, як запропонували на рівні ЄС. 400 українських військових вже відбули навчання, зокрема — на системах, які ми надаємо», — зазначив Лекорню.
Він додав, що загальний обсяг французької військової допомоги Україні досягнув 550 млн євро, і зараз вона за обсягами допомоги — у п’ятірці найбільших надавачів допомоги.
Згідно із даними Kiel Institute, які публікували у жовтні, Франція була ще на 8-му місці - поступаючись США, Британії, Польщі, Німеччині, Канаді, та Норвегії.