Вивезення українців з Херсонщини — це не евакуація, а депортація. І ось чому
- 02.11.2022, 00:00
- 806
На тлі успішного контрнаступу ЗСУ окупанти почали переселяти населення Херсонщини. Хоч би скільки росіяни кричали про «визволення» українців, ні про які гуманістичні міркування точно не йдеться
![](https://wz.lviv.ua/img/360x200/b/d196fd2b-d8cb846c.jpg)
Мешканців Херсонщини вивозять до рф, і не планують повертати їх додому — обіцяють «право вибору» нового місця проживання в росії та видачу «житлових сертифікатів».
Депортація українців дозволить росіянам вирішити кілька завдань:
Транспортні коридори через Дніпро перебувають під вогневим контролем ЗСУ. Тому переміщення цивільних з правого на лівий берег використовується для маскування військової логістики та її убезпечення від української артилерії.
Оголошення «евакуації» легалізує масові факти порушення майнових та й людських прав. Людей позбавляють можливості розпоряджатися своєю долею. А майно, яке неможливо захопити з собою під час виселення, розграбують окупанти.
Агресор вдається до тактики «випаленої землі», маючи на меті залишити визволителям спустошений, розграбований та знелюднений край.
Населення тимчасово окупованих територій розглядається москвою як трофей і ресурс, який можна викачати з України. Депортованих переміщують у віддалені депресивні регіони рф, часто розділяючи сім'ї і не даючи змоги утворити компактні групи, інтегруючи таким чином у російський соціум.
Детальніше — у матеріалі на сайті Центру стратегічних комунікацій.