Пічки-«невидимки» для фронту
Володимир Попов зі села Ободівки Гайсинського району виготовляє пічки-буржуйки. Взявся за таку роботу з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/475053/burzhuiky.jpg)
Ще до того пан Володимир здобув славу винахідника піролізних котлів, на які вже 20 років має патент (хоч за фахом є музикантом). Його вироби зараз відомі по всій Україні. Вони не потребують газу, адже перетворюють на тепло сміття, тріски, очерет, полову і солому.
Виріб умільця особливо припав до вподоби жителям сіл. Першими замовниками стали фермери, котрі використовують котли для обігріву теплиць.
У час війни ентузіаст придумав піч, що стане у пригоді нашим солдатам на передовій. Вона має багато переваг, адже невидима для ворога (бо не димить), оснащена механізмом регуляції тепла.
«Виготовляю буржуйки круглі, проте можу й квадратні. — каже майстер. — Мені люди безкоштовно привозять газові балони, хоча я готовий їх купувати, аби виробляти більше опалювальних приладів».
Пічка зручна та компактна, легко поміщається в бліндажі на 3−4 осіб. Виготовити її вдасться за 6−7 годин (а якщо під руками є всі необхідні матеріали, то і швидше). Із деталей знадобляться листовий метал та товстостінні труби, металеві смуги. Вся герметичність базована на використанні піску.
Принцип роботи простий. Піролізний газ — важкий, тож опускається донизу й дає тепло бездимно. Коли ж згоряє - перетворюється у дим і виходить по трубі. На таких засобах можна готувати їжу чи просушувати взуття".