Для ЗСУ відправили чергову партію вантажівок Leyland DAF з Британії

  • 08.10.2022, 12:20
  • 454

Петро Порошенко під час поїздки до Великої Британії побував на військових складах, з яких відправляють в Україну техніку для ЗСУ

Фото зі сайту "Європейської Солідарності"
Фото зі сайту "Європейської Солідарності"

Як відомо, Фонд Порошенка та ГО «Справа Громад» законтрактували понад дві сотні вантажівок Leyland DAF. Автівки після техогляду перевозяться у Польщу, а звідти — в Україну.

Для того, щоб пришвидшити перевезення вантажівок, Петро Порошенко подарував своїй дружині Марині автомобільний лафет, який доставляє машини з Європи в Україну.

«Зараз у нас найважливіше завдання — як дві сотні автомобілів доставити в Україну. Я дуже вдячний волонтерам, які зворотні рейси з Великої Британії завантажують нам тільки по ціні пального і видатків водія. І чим більше ми знайдемо таких волонтерів, які допоможуть нам прискорити постачання цих автомобілів в Україну, тим краще», — пояснив Петро Порошенко.

«Я дуже рада сьогодні бути тут, щоб побачити своїми очима саме ці вантажівки, які перевозить мій лафет. Він десь кожні 3−4 доби робить повний оберт і привозить до ЗСУ наступні дві вантажівки, бо саме дві поміщаються одночасно на лафеті», — наголосила Марина Порошенко.

І додає: «Я дуже щаслива. Аж перехоплює подих від того, що я бачу ці машини, які будуть допомагати нашим хлопцям бити рашистів і звільняти нашу рідну Україну».

«Загалом це буде більше 200 автомобілів. Після відповідних інспекцій, відбраковок, будуть відвантажуватися, відправлятися в Україну. Тут працює десяток людей, наших волонтерів, які безкоштовно, витрачаючи свій час, роблять вкрай важливу роботу. Ми робимо все, щоб на фронт надходила надійна техніка. Для того, щоб ми постачали у Збройні сили якомога більше артилерійських тягачів, вантажівок для перевезення боєприпасів і все те, що забезпечує контрнаступ ЗСУ. Ми про це говоримо весь час. І на сьогоднішній день контрнаступ, зокрема — через озброєння, техніку, які ми постачаємо, став реальністю. Чому ми дуже радіємо», — зазначив Порошенко.

Leyland DAF 45.150 — це повнопривідна п’ятитонна дизельна вантажівка, яка може оснащуватись лебідкою і перевозити все, що потрібно для фронту: боєкомплект, харчі, воду і пальне в бочках. Частина автомобілів обладнана кранами для завантажування великокаліберних боєприпасів.

Як відомо, Фонд Порошенка з волонтерами ГО «Справа Громад» також отримали ліцензії Державного департаменту США на купівлю двох найпотужніших танкових тягачів Oshkosh.

«Я вірю в те, що НАТО поставить нам танки. Я вірю в те, що вони будуть як американські, так і німецькі. І ми робимо все для того, щоб підготуватися», — наголосив п’ятий Президент.

Схожі новини