FT: Пентагон радить Україні визволити південні території до зими

  • 05.10.2022, 18:15
  • 461

Американські офіційні особи та законодавці попередили, що Україна зіткнеться з критичною битвою за повернення території на півдні країни до настання зими, якщо вона хоче позбавити рф шансу зміцнити свій контроль над регіоном

У Пентагоні заявили, що Київ повинен скористатися своїм імпульсом на сході, щоб відкинути російські сили, які окупували стратегічні регіони на півдні, що є воротами до Чорного моря, пише Financial Times.

«Бойовий сезон добігає кінця. Українці взяли верх і повинні продовжувати використовувати свою перевагу», — сказав Кріс Мерфі, демократ із комітету Сенату із закордонних справ.

У той час як Україна досягла успіху у своєму блискавичному контрнаступі в Харківській області та несподіваному витісненні російських сил з Лиману Донецької області, західні союзники вважають визволення Херсону вирішальним випробуванням.

«Якщо ви контролюєте Херсон, ви точно можете перешкодити росіянам піти на Одесу, я думаю, що ми всі віримо, що росіяни дійсно цього хочуть», — сказав високопоставлений військовий чиновник США.

Офіційні особи заявили, що українським військам необхідно терміново відвоювати південь до зими, оскільки ґрунт у регіоні не промерзав протягом останніх трьох років, а це означає, що незабаром місцевість стане надзвичайно багнистою. І це, за словами чиновників і аналітиків, дає перевагу тим, хто захищається.

Схожі новини