Передплата 2024 «Добрий господар»

Україна та росія домовилися про обмін полоненими, — Ердоган (оновлено)

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україна та рф домовилися про обмін 200 військовополонених

Реджеп Таїп Ердоган. Фото із мережі
Реджеп Таїп Ердоган. Фото із мережі

Про це Ердоган повідомив в інтерв'ю телеканалу PBS.

«За домовленістю сторін обміняють 200 заручників», — зазначив він.

Президент Туреччини вважає, що це «буде значний крок вперед».

Також, на його думку, після закінчення війни всі захоплені землі повинні повернутися Україні.

«Загарбані землі будуть повернуті Україні», — сказав Ердоган.

Також він зазначив, що жодне «вторгнення не може бути виправданим».

Оновлено

«Я таки писав цього листа недаремно»

Як вдалося дізнатись «Високому Замку», до цього обміну опосередковано може бути причетна і Львівщина! Зокрема, головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв.

Микола Савєльєв. Фото з Фейсбуку
Микола Савєльєв. Фото з Фейсбуку

Деталі цієї історії у коментарі «ВЗ» розповів Микола Савельєв, який сьогодні воює в 62 батальйоні 103 бригади ТРО на Донеччині.

«Ні, я думаю, що мої заслуги в цій царині дуже й дуже перебільшені. Хоча після трагедії в Оленівці, яка мене боляче вразила (тим паче, що серед полонених бійців на «Азовсталі» є й син мого хорошого товариша), я справді звернувся з листом до президента Туреччини Реджепа Ердогана (сам я тоді перебував на лікуванні у львівському госпіталі). Я підкреслив у листі, що Туреччина дуже підтримала Україну у цій війні, перекривши Босфор, надавши «Байрактари», відзначив особливу роль особисто Ердогана у звільненні з застінок ФСБ кримськотатарського лідера Ахтема Чийгоза. Після цього я поцікавився у лідера Туреччини чи не хоче він взяти під свій патронат проведення масового обміну полоненими між Україною та рф, скажімо, кілька сотень на кілька сотень?

На мою думку, насамперед, є необхідність обміняти українських воїнів з ампутаціями та пораненнями, заарештованих росіянами жінок — воїнів, багатодітних батьків та тих, хто є єдиною дитиною у сім'ї. Вважаю, зазначив я в цьому листі, що посередництво в такому обміні полоненими тільки б утвердило у світі президента Туреччини Ердогана, як миротворця.

Одночасно я зазначив, що вважаю рф агресором та окупантом, і представляю цим листом лише самого себе, бо не маю на нього жодних повноважень ні від держави, ні від яких-небудь громадських рухів чи організацій.

Цей лист переклала турецькою мовою моя дружина журналістка Ярина Коваль, і ми відправили його на дві адреси електронною та звичайною поштою.

Що цікаво, паперову копію листа я передав через Львівську волонтерку Світлану Каліновську її друзям в Туреччину, які й переслали її в адміністрацію Ердогана. Такий крок був зумовлений тим, що звичайний лист йде зі Львова до столиці Туреччини близько місяця. Чи прислухалась до моєї поради влада Туреччини — чесне слово не знаю, але те, що про цей масовий обміну 200 на 200 оголосив саме президент Туреччини Реджеп Ердоган — свідчить, що я таки писав цього листа недаремно. Принаймні, я на це дуже сподіваюсь".


Джерело: PBS

Схожі новини