Передплата 2024 «Добре здоров’я»

«До міста Лева переїхали працювати 38 тисяч працівників сфери IT»

Поінформував перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко

Через війну до Львова релокувалося 26 підприємств (24 підприємства — у процесі оформлення тут бізнесу, загалом запитів на релокацію до столиці Галичини — 84). Наразі до релокованих підприємств немає вимоги, щоби сплачувати податки у Львові. Підприємства можуть платити податки там, де працювали раніше. Серед релокованого бізнесу на першому місці — IT-компанії (38 тисяч працівників в цій сфері). Одна з причин, чому працівники IT обрали саме Львів, близькість до польського кордону, частина працівників сфери IT виїхала до Європи.

Далі у рейтингу релокації - підприємства з виробництва шкарпеток, пожежних машин, компанії з надання аудиторських послуг. Трійка міст, звідки до Львова релокувалися підприємства: Чернігів, Харків, Донецьк.

Про це повідомив на брифінгу у рамках проєкту Харківського пресклубу перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

«Підприємства релокувалися сюди хвилями, — каже Андрій Москаленко. — Спершу до нас приїхали фірми з Києва та Київської області (сфера сервісу, логістики та виробництва). Одна компанія зі сфери аудиторських послуг перевезла до Львова двісті своїх працівників, а потім повернулася до Києва. Друга хвиля — релокація з Харкова, третя — з Донеччини».

За його словами, релокований бізнес на конкурсній основі підтримують у Львові ваучерами на 100−300 тисяч гривень. Плюс підприємства отримують компенсацію за комунальні послуги та за орендну плату, звільнені від сплати земельного податку. На це витрачають гроші міського бюджету.

Про кількість переселенців та поповнення харчових запасів

«Львів став логістичним хабом не лише з релокованого виробництва, — каже чиновник. — Також до Львова (з напрямку Рави-Руської) споруджують євроколію, аби була змога транспортувати продукцію. Працюємо і над розвитком запасів гуманітарної продукції (гуманітарна допомога для людей, які прибувають потягами зі сходу), маємо восени розраховувати на чергову хвилю біженців. У перші два місяці у Львові перебувало близько двох мільйонів людей, які тікали від війни, далі їх маршрут пролягав до Польщі та інших країн Європи. Зараз у Львові офіційно мешкає 120 тисяч переселенців. Раніше частина з них мешкала у школах, тепер школи підготували до навчального року. Їх переселили у гуртожитки комунальної власності. Частина переселенців знайшли квартири і оплачують оренду. Мерія допомогла їм домовитися про знижку за оренду квартири».

Схожі новини