Держкіно ліквідовує Довженко-Центр: деталі

  • 17.08.2022, 16:45
  • 466

Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію найбільшого і єдиного міжнародно визнаного кіноархіву України Довженко-Центру. Усі фільми з колекції мають бути передані в «Науковий центр кінематографії України»

Фото: Андрій Бойко
Фото: Андрій Бойко

Про це повідомила пресслужба Центру.

Як наголошується у повідомленні, наказ Держкіно про реорганізацію де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року послідовно займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно.

Згідно з наказом Держкіно всі фільми з колекції та майно «Довженко-Центру» мають бути передані Державній установі «Науковий центр кінематографії України», основним видом діяльності котрої є «вища освіта». Зі структури Центру має бути виокремлено Державне підприємство «Українська анімаційна студія», до якої будуть передані авторські права на українську анімацію, що зараз належать Центру. Співробітників Центру має бути повідомлено про можливе звільнення.

«Таким чином відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто „сплячій“ установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича в 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо», — йдеться у заяві Довженко-Центру.

«Передача колекції національного кіноархіву з високою репутацією в світі фейковій установі - величезний удар по міжнародному іміджу української влади, а особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність, має ознаки зазіхання на національну пам’ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів», — зазначають в інституції.

Довідка

«Довженко-Центр» — найбільший міжнародно визнаний кіноархів України, в якому зберігається понад 10 000 найменувань (понад 60 000 одиниць зберігання) художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, понад 24 000 архівних документів з історії українського кіно, понад 400 музейних експонатів. Єдиний український представник в Міжнародній федерації кіноархівів (FIAF).

Схожі новини