Передплата 2025 ВЗ

Що мав на увазі Зеленський, коли говорив про Будапештський меморандум?

  • 20.02.2022, 18:15
  • 992

Глава МЗС України Дмитро Кулеба пояснив, що Україна звертається до Будапештського меморандуму, оскільки вимагає конкретних рішень щодо гарантій своєї безпеки

Що мав на увазі Зеленський, коли говорив про Будапештський меморандум?
Що мав на увазі Зеленський, коли говорив про Будапештський меморандум?

Про це він заявив, коментуючи згадку Будапештського меморандуму у промові президента України на конференції з питань безпеки в Мюнхені.

«Нам потрібні ефективні міжнародні механізми гарантії безпеки нашої держави. Треба чесно зараз перевірити, працює система безпеки, створена Будапештським меморандумом та пов’язаними з ним рішеннями, чи не працює. Ми це зробимо щиро, з добрими намірами», — наголосив міністр.

Він додав, що «ми зараз звернемося на виконання доручення президента Зеленського до всіх держав-гарантів за Будапештським меморандумом організувати консультації і вийти з них з конкретними рішеннями про кроки для гарантій безпеки України».

Відмова Росії не має бути підставою для того, щоб не робити консультації.

«Відмова Російської Федерації від таких консультацій, на думку України, не повинна впливати на рішення інших держав-гарантів щодо участі в консультаціях. Ці гарантії безпеки надавали Україні в 1994 році не група країн, а кожна країна індивідуально, і ці гарантії були об’єднані в одному документі», — зазначив Кулеба.

Однак Україна все ж сподівається, що РФ все ж підтвердить свою участь.

«Далі, залежно від того, чим завершиться цей етап, ми розуміємо варіанти подальшого руху, і ми будемо рухатися вперед відповідно до розвитку подій», — додав міністр.

Деталі

Під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки президент Володимир Зеленський заявив, що востаннє ініціює консультації у межах Будапештського меморандуму. Якщо вони знову не відбудуться або після них не буде конкретних рішень щодо гарантій безпеки України, то вона матиме повне право вважати, що Будапештський меморандум не працює, і усі пакетні рішення 1994 року можна переглянути.

Читайте також: Будапештський меморандум — це угода без юридичних зобов’язань для підписантів, — посол Німеччини

Фото ОПУ