Громадський діяч вимагає запровадження кримінальної відповідальності за наругу над пам’яттю жертв геноциду
Львів’янин Володимир Беньо вважає, що після “Голодної блогерської туси” на часі запровадити на законодавчому рівні “День тиші”
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/448049/holodomor.jpg)
На сайті електронних петицій представництва президента України зареєстровано е-петицію з вимогою запровадити «День Тиші» у пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій та встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору та наругу над пам’яттю жертв геноциду українського народу. Петиція назріла після скандальної блогерської вечірки у Будинку вчених якраз в пам’ятний день жертв голодомору та політичних репресій.
Електронну петицію 3 грудня 2021 року зареєстрував 28-річний громадський активіст, працівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Володимир Беньо. Станом на 8 грудня, за цей електронний проєкт документу проголосувало 1633 українців (згідно з процедурою, за 90 днів потрібно зібрати 25 тисяч голосів підтримки).
/wz.lviv.ua/images/news/2021/12/ben%D1%8Co.jpg)
Як сказав Володимир Беньо у коментарі «ВЗ», вшанування жертв голодоморів та політичних репресій узаконено в Україні ще з 1998 року, є відповідний указ президента України. 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Голодомор 1932−1933 років в Україні», яким визнано голодомор геноцидом Українського народу.
«У зв’язку із відсутністю у даному указі та Законі України чітких норм відповідальності за порушення морально-етичної поведінки, обмежень та заборон щодо організації та участі у заходах розважального характеру, в тому числі репрезентації таких у засобах масової інформації — телебаченні, радіомовленні та у будь-яких інших засобах публічного транслювання інформації, а також, у соціальних мережах, це призводить до неоднозначних ситуацій, як приклад — суспільний резонанс через проведену у Будинку Вчених у Львові, так званої „Блогерської голодної туси“ та десятків інших розважальних заходів на території всієї України, що спровокували шквал критики та несприйняття від українського суспільства. У 2022 — 2023 роках, наша держава, відзначатиме 90-ті роковини однієї з найстрашніших сторінок своєї історії, Голодомору 1932−1933 років в Україні — геноциду Українського народу, спричиненого більшовицьким московським режимом за результатом якого, голодною смертю було закатовано, за різними даними, 3 900 000 українців, а понад 600 000 українців не народилось», — йдеться в електронній петиції.
Володимир Беньо каже, українці активно голосують за його петицію, у перші же дні підтримку висловили понад тисячу небайдужих осіб.
«Петиція складається з двох частин — запровадження Дня тиші, заборона будь-яких розважальних заходів у День Голодомору, — продовжує розмову ініціатор електронної петиції. — Друге — запровадження кримінальної відповідальності за наругу над пам’яттю жертв геноциду. Згідно з процедурою, якщо петиція набере необхідну кількість голосів, її мають розглянути в Офісі президента України і винести на сесію Верховної Ради. Кінцеве рішення — за парламентом. Також потрібно буде внести зміни до Кримінального Кодексу України».
Нагадаємо, 75-річний директор Будинку вчених Роман Славітич мав два інфаркти, «блогерську тусу» не пережив…
Фото ілюстративне з сайту ЛОДА