До десятиліття відкриття Гарнізонного храму Петра і Павла презентують реставровані фрески, поштову марку та ювілейну монету
З 2 по 6 грудня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (отців Єзуїтів) Львівської Архиєпархії УГКЦ урочисто відзначать десятиліття з нагоди відкриття святині після тривалого застою
Як розповів «ВЗ» настоятель гарнізонного храму, отець Тарас Михальчук, 6 грудня 2011 році у храмі відправили першу літургію, тут знову почали молитися.
«За ці десять років підсумовуємо нашу душпастирську та реставраційну діяльність, — наголошує отець Тарас. — Допомагаємо також військовослужбовцям. Зокрема, 2 грудня у рамках урочистостей презентуємо відреставровані фрески авторства Франциска Екштайна 1740 року центрального склепіння храму. Це була масштабна реставрація, яка тривала чотири роки. Відновлено тисячу квадратних метрів фресок, витрачено понад 20 мільйонів гривень».
Фрески Екштайна мають історичну цінність. У сюжеті фресок закладене життя апостолів Петра і Павла, їхні місійні подорожі.
У неділю, 5 грудня, у Гарнізонному храмі відбудеться урочиста академія. Отець Тарас Михальчук каже, що під час академії духовенство храму презентуватиме книгу про історію гарнізонного храму — «Історія одного десятиліття». Також презентуватимуть ювілейну 5-гривневу монету Нацбанку із зображенням храму Петра і Павла.
«Під час урочистої академії відзначимо визначних осіб, які долучилися до відкриття храму, були головними рушіями упродовж десяти років діяльності святині. Будемо говорити про Митрополита Ігоря Возьняка, про владику Степана Суса, про генерала Павла Ткачука».
Кульмінація святкувань — урочиста літургія у понеділок, 6 грудня (в цей день святкують 30-у річницю Збройних сил України). Літургію очолять два владики — Митрополит Львівський Ігор Возьняк та багатолітній настоятель гарнізонного храму Степан Сус.
«Після літургії — урочисте погашення поштової марки, яка виготовлена спеціально до святкувань храму, презентація конверту «Укрпошти» із зображенням храму. Назва цього конверту — «Відкриття першого гарнізонного храму в Україні», — підсумував Тарас Михальчук.
Читайте також: Гарнізонному храму — 390 років: цікаві факти про один з найбільших храмів Львова