Офіс Зеленського «фактично шантажував» організаторів конференції у Галіфаксі: вимагав скасувати запрошення Порошенку

  • 23.11.2021, 15:15
  • 769

Український дипломат Костянтин Єлісєєв заявив, що Офіс Зеленського «вдався до інтриг»

Офіс Зеленського «фактично шантажував» організаторів конференції у Галіфаксі: вимагав скасувати запрошення Порошенку
Офіс Зеленського «фактично шантажував» організаторів конференції у Галіфаксі: вимагав скасувати запрошення Порошенку

Офіс президента Зеленського «фактично шантажував» організаторів Міжнародної безпекової конференції у Галіфаксі з вимогою не допустити до неї п’ятого президента Петра Порошенка. Про це в ефірі радіо «НВ» заявив український дипломат Костянтин Єлісєєв.

Коментуючи підсумки конференції, Єлісєєв зазначив, що участь офіційної делегації від України могла би бути більш суттєвою, «якби не інтриги з боку Банкової».

«Виникає питання, наскільки українська сторона тут активно спрацювала. Я тут змушений, як кажуть, додати трошки ложку дьогтю. Чому? Тому що несподівано виникла така не дуже зручна ситуація для України. Організатори запросили, звичайно, офіційних представників з Києва. І, на жаль, офіційний Київ перед початком конференції почав шантажувати організаторів конференції, канадійську сторону: мовляв, умовою участі високої делегації буде те, що вони відкличуть запрошення, надіслане п’ятому президенту Порошенку для участі у цій конференції», — повідомив Єлісєєв.

Дипломат додав, що організатори конференції «на цей шантаж не пішли», запрошення не відкликали.

«І як наслідок для того, щоб, як кажуть, збалансувати участь п’ятого президента, в авральному порядку на цю конференцію була надіслана делегація на чолі з секретарем РНБО Даніловим», — констатує дипломат.

На запитання ведучого, чи планувалася попередньо участь президента Зеленського, Єлісєєв відповів: «Я не готовий коментувати. Планувався там, я так розумію, міністр закордонних справ».

«Єдине, мені, як представнику України, було не дуже приємно слухати від організаторів натяки, що в умовах, коли дійсно є реальна загроза другої фази вторгнення Росії на територію України замість того, щоб займатися консолідацією патріотичних, проєвропейських, демократичних сил всередині держави, ми намагаємося показувати розбіжності між нами і висувати незрозумілі претензії до канадійської сторони», — резюмував Єлісєєв.

Читайте також: Надати Україні ПДЧ на саміті НАТО у червні 2022 року: заява Порошенка

Схожі новини