Українські науковці знайшли склеп І століття
- 05.10.2021, 19:45
- 1 028
Археологи Ольвійської міжнародної експедиції Інституту археології НАН під час розкопок знайшли підземний склеп І століття нашої ери
![Фото mk-oblrada.gov.ua](https://img.wz.lviv.ua/976zdrzrPWQHrcTkLAVYdDoPfJw=/0x0/filters:format(webp)/wz.lviv.ua/images/news/2021/10/207859_olvia_mk-oblrada_gov_ua_960x380_0.png)
Як пише Укрінформ, про це розповіла очільниця експедиції, заступник директора Інституту археології НАН України Алла Буйських.
«Ми відкрили нову поховальну споруду — підземний склеп, конструкція якого складається з похилого дромосу (входу у вигляді вузького коридору) та поховальної камери. У дромосі знайшли половину червонолакової чашечки, яка додала інформації про час поховання. Зазвичай, такі поховання притаманні сарматам», — зазначила Буйських.
За її словами, висота склепіння камери приблизно 1 м.
Усю споруду вирізано у глиняному масиві на глибині 3−3,5 м від рівня сучасної поверхні.
Вхід перегороджено кам’яною стінкою-закладом.
Археологи встановили, що споруда постраждала від пограбування у давнину.
Археологи з’ясували, що грабіжники проникли невдовзі після поховання.
Небіжчика витягли — ймовірно, через щедро прикрашений одяг.
Від поховання збереглися лише залізні цвяхи з дерев’яного помосту, на який клали небіжчика, та понад сто різноманітних намистин і підвісок, якими оздобили покійного та його одяг.: намистини з бурштину, сердоліку, агату, гагату, гірського кришталю й бісеру зі скляної пасти.
До убору також входили два скарабеї з пасти та халцедону, а також двосторонній топорик із бурштину.
Читайте також: Унікальні мозаїки Газіантепа, фісташкова кава й храм, якому понад 12 тисячоліть (фото)