Phillips планує продати п’ять банок з фекаліями художника
- 25.07.2021, 20:15
- 865
Аукціонний дім Phillips продасть п'ять банок з фекаліями канадського художника Cassils
Про це повідомляє видання Artnews.
Банки з фекаліями разом з їхніми NFT-версіями виставлять на аукціоні 29 липня. Відомо, що організація цього аукціону є частиною проєкту $HT COIN (Shit Coin). Митець, ім’я якого розсекретили напередодні торгів, описує свою роботу як «найвеличніший і найамбітніший NFT-перформанс в історії».
Зазначено, що кожен день Cassils буде дотримуватися раціону одного з сучасних найприбутковіших художників-чоловіків, таких як Бенксі, Деміен Герст, Джефф Кунс і Метью Барні.
Cassils — художник, перформанс-артист, бодібілдер і персональний фітнес-тренер з Монреаля (Канада). У своїй творчості митець демонструє оголене людське тіло в скульптурній манері, об’єднуючи фемінізм, бодіарт і чоловічу гей-естетику. Крім того, художник з’являвся у відеокліпі Леді Гаги «Telephone».
$HT COIN відсилає до роботи «Лайно художника» італійця П’єро Мандзоні, який став основоположником цієї форми мистецтва, яку пізніше назвали Shock art. У 1961 році Мандзоні зібрав свої фекалії в дев’яносто консервних банок, залишив на кожній свій автограф і продав вміст за ціною золота (з розрахунку 30 г на одну банку).=
Стартова ціна кожної цифрової банки Cassils дорівнює вартості 30 г золота. Кожен покупець отримає й унікальний код, пов’язаний з 3D-рендерингом банки.
Варто зазначити, що невзаємозамінні токени все частіше продаються на різних аукціонах.
Наприклад, не так давно співачка і художниця Граймс (кохана Ілона Маска) продала колекцію цифрових творів мистецтва «WarNymph» майже за 6 мільйонів доларів. Торги відбувалися на майданчику Nifty Gateway.
Американський рок-гурт «Kings of Leon» випустив альбом «When You See Yourself» у вигляді серії цифрових токенів.
Бренд RTFKT Studios, який займається створенням віртуальних кросівок, разом з крипто-художником FEWOCiOUS влаштував аукціон зі своїми товарами через блокчейн і заробив $ 3,1 млн за сім хвилин.
А співзасновник і голова Twitter Джек Дорсі виставив на криптоаукціон свій перший твіт (у форматі NFT-токена), написаний у березні 2006 року.
На думку фахівця Christie’s Ноа Девіса, потенціал того, що цифровий арт «зруйнує традиційну модель аукціонів творів мистецтва, величезний».
Він пояснив, що «відсутність предметності» у NFT означає, що аукціонні дома не несуть жодних витрат, необхідних для зберігання, обробки, каталогізації, фотографування і страхування фізичного твору мистецтва. Це робить реалізацію NFT «дійсно привабливою можливістю» для аукціонних домів.
Читайте також: Власникам повернули картину через 49 років після викрадення