Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Українська Вікіпедія стає дедалі популярнішою

  • 04.01.2021, 12:35
  • 857

Протягом 2020 року українську Вікіпедію відвідали на 21% більше разів, ніж у 2019 році. Загалом торік переглянули 855,1 млн. сторінок, а роком раніше — 707,5 мільйонів сторінок

Про це зазначено у повідомленні української Вікіпедії.

Це дозволило посісти українській Вікіпедії 17 місце у світі. За місяць її відвідали понад 90 мільйонів разів, що на 26% перевищує показник 2019 року.

У 2019 році вона посіла 16 місце у світі, тобто цього року вона пропустила одну країну вперед — нею стала Туреччина. Причина в тому, що турецька Вікіпедія була заборонена минулого року.

Водночас корейська та чеська Вікіпедія, які ще у 2018 році були попереду української Вікіпедії, відстали від неї ще більше. Також українська Вікіпедія стала ближче до шведської, яка роками залишається популярнішою за українську.

Читайте також: Україна перемогла у найбільшому фотоконкурсі планети від Вікіпедії

Українська Вікіпедія сьогодні

Наразі вона має понад мільйон статей, які написані виключно українською мовою, понад 126 тисяч дописувачів, приблизно 3 500 яких дописували у грудні 2020 року. Вже декілька років поспіль українська Вікіпедія демонструє стабільний ріст, тому можна очікувати його продовження у 2021 році.

Вікіпедія, зокрема й українська, не є надійним джерелом у науковому сенсі й закликає читачів шукати медичні поради в інших місцях. Також вона не є новинним сайтом чи каталогом будь-якої інформації у світі. Однак це один із найпопулярніших сайтів, формат якого дозволяє додавати цінну енциклопедичну інформацію в режимі реального часу.

Читайте також
«Думаємо українською, розмовляємо українською, перемагаємо українською!»
21.02.2025
«Думаємо українською, розмовляємо українською, перемагаємо українською!»

У цьому інтерв’ю докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри української мови Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, авторка понад 150 наукових праць та трьох поетичних збірок, відмінник освіти України, членкиня Національної спілки письменників України Віра Котович напередодні Міжнародного дня рідної мови ділиться своїми роздумами про важливість слова у цей складний для українців чаc