Передплата 2024 «Добрий господар»

Як нічийні гаджети подешевшали на 7 мільйонів...

Дивні пригоди затриманої на українсько-словацькому кордоні контрабандної партії електроніки на понад 100 мільйонів гривень

Дивні речі кояться із затриманою ще на початку червня на українсько-словацькому кордоні партією електроніки. Нагадаємо, що, за офіційною інформацією пресслужби СБУ, під виглядом автозапчастин в Україну намагалися ввезти брендові гаджети на суму понад 100 мільйонів гривень. Нині ж вартість затриманого товару починає різко знижуватися. Ба більше! Його намагалися викрасти і усіляко приховують від уваги преси.

Джерело у Закарпатській митниці ДФС повідомило кореспондента «ВЗ», що згадану партію контрабандних гаджетів невідомі особи намагалися викрасти, пошкодивши стіну митного складу на околиці Ужгорода. Однак, вчасно спрацювала сигналізація і зловмисники втекли…

Після цього ми спробували отримати дозвіл на відвідини цих складів, аби на власні очі пересвідчитися, що техніка там таки є. Однак, начальник Закарпатської митниці Держмитслужби Олександр Богаш нам у цьому відмовив, мовляв, без згоди слідчого у справі журналістів туди впустити не можна.

Крім того, вдалося з’ясувати, що у Закарпатській митниці та ДФС уже фігурує не раніше офіційно озвучена інформація про вартість товару у 100 мільйонів гривень, а у 93 мільйони. 7 мільйонів — не така вже і малі гроші…
Аби дізнатися, звідки взялася така розбіжність у мільйонах, навідуємося до слідчого управління ГУ ДФС у Закарпатській області. Вже на порозі отримуємо словесного прочухана від куратора цього підрозділу Ігоря Вербицького за те, що насмілилися відвідати його «режимний об’єкт». Мовляв, хто ви такі, щоб до нас сюди приходити, розпитувати і сумніватися у нашій сумлінності? Пан Ігор, перебуваючи на роботі без захисної маски, помітно нервував, кричав під час розмови, розповідаючи, що митний склад -, не прохідний двір, аби він туди запускав кого завгодно. Про зміну митної вартості фіскальний чиновник сказав, що вартість затриманого товару становила 93 мільйони з самого початку. А 100 мільйонів, з його слів, придумали журналісти, округливши суму для сенсації. Але ж інформацію: «На Закарпатті співробітники Служби безпеки України попередили незаконне ввезення з Європи партії вартісних смартфонів та портативної техніки відомих світових брендів на понад 100 мільйонів гривень» першою оприлюднила пресслужба СБУ, а не журналісти.

Зрештою, Ігор Вербицький категорично відмовив нам у візиті на митний склад, апелюючи тим, що це дуже довга бюрократична процедура і заради нас він її не буде організовувати.

Але вдалося поспілкуватися з більш урівноваженим слідчим від ГУ ДФС у цій справі Тарасом Ільницьким. Пан Тарас зізнався, що начальник митниці міг нам дозволити потрапити у склад, де лежать утаємничені гаджети і без дозволу слідчого, він не знає, чому той вирішив переводити стрілки на слідство. Слідчий підтвердив нашу інформацію про те, що на митному складі справді була спроба проникнення, і, що тільки вчора на партію електроніки, про яку йдеться, суд наклав арешт. Запитуємо, чому так довго не накладів ли арешт, для цього знадобилося кілька тижнів? Виявляється, увесь цей час затримане описували й рахували. Рахували митники, прокурори і ДФС. Так рахували, що пан Тарас досі не знає, скільки штук товару там залишилося і яка його точна вартість. А в СБУ, мовляв, сказали на око, поверхнево…

Не знає слідчий і власника товару на майже 100 мільйонів. Каже, затримали водія, а він за вантаж відповідальності не несе. Тобто, арештована партія елітних смартфонів та ноутбуків — нічийна і, теоретично, має бути реалізована на користь держави. Щоправда, враховуючи, які дивні речі відбуваються навколо цих гаджетів, про їхню подальшу долю можна тільки здогадуватися…

Схожі новини