Не досягнуто жодного прогресу: Стали відомі результати засідання Ради НАТО-Росія щодо ракетного договору

  • 25.01.2019, 17:11
  • 465

Генеральний секретар Організації північноатлантичного договору Єнс Столтенберг заявляє, що на засіданні Ради НАТО-Росія не досягнуто жодного прогресу щодо Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД).

Про це він сказав на прес-конференції у Брюсселі після першого у 2019 році засідання Ради НАТО-Росія, повідомляє УНІАН.

«Усі члени Ради НАТО-Росія погоджуються, що договір має вирішальне значення для євроатлантичної безпеки. Але договір зараз опинився під загрозою. І на жаль, ми не бачили будь-яких ознак для прориву», — наголосив Столтенберг.

Він нагадав, що у грудні минулого року ця тема обговорювалася на засіданні міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу.

«І усі союзники погодилися, що російська ракетна система SSC-8 („Новатор 9М729“) порушує Договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності», — сказав він.

«Сьогодні союзники знову наполегливо закликали Росію повернутися до повного дотримання договору. Вони також висловили рішучу відданість підтримці та зміцненню реального контролю над озброєнням», — заявив Столтенберг.

Також генеральний секретар Альянсу додав, що на сьогоднішній зустрічі були розглянуті найбільш серйозні питання в сфері євроатлантичної безпеки.

«Не було досягнуто реального прогресу на зустрічі, тому що Росія не засвідчила жодної готовності змінити її позицію. Але Росія все ще має можливість повернутися до дотримання договору, і ми закликаємо Росію використати цю можливість. Відповідальність щодо збереження договору залежить від Росії, тому що Росія зараз порушує договір шляхом розробки та розміщення нових ракет», — наголосив Столтенберг.
За його словами, нові російські ракети «складно виявити, вони мобільні, мають ядерний потенціал, можуть досягати європейських міст і скорочують термін попередження про загрозу».

«Наші дискусії не завжди легкі, але саме тому вони такі важливі. І ми залишаємося налаштованими продовжувати наш діалог», — заявив Столтенберг.

Нагадаємо, договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності між СРСР і США було підписано 8 грудня 1987 року. Документ покликаний сприяти обороні США та їхніх союзників у Європі і на Далекому Сході. Він забороняє США та Росії зберігати, виробляти і використовувати крилаті ракети наземного базування з радіусом дії від 300 до 3 тисяч 400 миль.

4 грудня 2018 року держсекретар США Майк Помпео заявив, що США висунули Росії 60-денний ультиматум на відновлення виконання ДРСМД. За його словами, серед різних порушень, які Росія здійснювала протягом багатьох років, — розробка і випробування з середини 2000-х років нової ракетної системи РФ «Новатор 9М729», яка дозволяє запускати крилаті ракети на надмірні відстані, що заборонені договором.

У Сполучених Штатах дійшли висновку, що Росія суттєво порушує цей договір, і вирішили призупинити свої зобов'язання як засіб захисту у відповідь на дії РФ. Держсекретар США сказав, що якщо Росія не відновить дотримання положень цієї угоди, США почнуть процес виходу з договору.

Схожі новини