Полтавські волонтери створили «кровний реєстр» для собак

Завдяки такому реєстру, створеному через соцмережі, вже вдалося врятува­ти 10 тварин

У Полтаві власники собак реєструють своїх улюбленців у Facebook та Instagram. Ні, не модні персональні сторінки для чотирилапих створюють, а долучаються до справи, яка допомагає рятувати собачі життя.

«Двіртер'єри» і породисті, мо­лоді і старші — у донорській гру­пі, яку організували полтавчан­ки Анна Кондра та Людмила Хоменко, вже з чотири десятки чотирилапих ря­тувальників. Їхні власники відгукнулися на заклик волонтерок та зареєстрували своїх гавчиків у «кровній» базі даних, ско­ристатися якою можуть собачники, чиїм улюбленцям потрібне переливання кро­ві. Завдяки такому реєстру, створеному через соцмережі, вже вдалося врятува­ти 10 собак.

Для донорства підходять не всі чо­тирилапі. Є обов’язкові вимоги: вага не менше 25 кілограмів (порцію крові, яку можна взяти, розраховують залежно від маси тіла тварини, тож у «малогабарит­них» достатньо крові не візьмеш), вік — до семи років, наявність щеплень і від­сутність хронічних захворювань.

Волонтери закликають собачників ак­тивніше долучатися до донорської гру­пи. Оскільки навесні активізуються кліщі, роботи у ветеринарів додасться. Випад­ки, коли для порятунку тварини від на­слідків укусу кліщів потрібне перели­вання крові, непоодинокі. Тож і донорів потрібно більше.

Схожі новини