Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У 108 років у Франції помер герой, який врятував сотні дітей під час Голокосту

  • 31.12.2018, 19:40
  • 1 047

На 109-му році життя помер француз Жорж Луанже, який під час Другої світової війни врятував сотні єврейських дітей від загибелі.

Про це повідомляє «НВ».

Французький фонд пам'яті жертв Голокосту повідомив, що Жорж Луанже помер 28 грудня, у віці 108 років.

«З ним пішла з життя виняткова людина, чию боротьбу пам'ятатимуть», — йдеться в повідомленні.

Жорж Луанже народився 29 серпня 1910 року в Страсбурзі в єврейській родині-вихідців з Польщі. У 12 років він вступив в єврейський молодіжний рух Ха-Тіква.

У 1940 році під час служби у французькій армії він був узятий в полон німецькими військами та відправлений до табору для військовополонених в Німеччині. Через світле волосся і блакитні очі німці не підозрювали, що він єврей. Йому вдалося втекти і повернутися до Франції. Він приєднався до французької єврейської гуманітарної організації Œuvre de Secours aux Enfants (OSE), яка допомагала дітям єврейських біженців.

У період з квітня 1943 року по червень 1944 року працівники OSE допомогли сотням єврейських дітей втекти до Швейцарії через кордон, який погано охоронявся. Одному Луанже приписують порятунок щонайменше 350 дітей.

Герой французького руху Опір використовував різні хитрощі, щоб перевести дітей через швейцарський кордон. Він кидав м'яч на територію Швейцарії і велів дітям бігти та забирати м'яч. Так вони опинялися по той бік кордону. Він одягав дітей в траурний одяг і приводив на кладовище, розташоване в безпосередній близькості від кордону. По сходах могильника вони перелазили через стіну і прямували до кордону Швейцарії, що був за декількох кроків від неї.

За відвагу він був нагороджений медаллю Опору, Військовим хрестом і орденом Почесного Легіону.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень