Російський суд не відпустив політв’язня Гриба з СІЗО під домашній арешт

  • 22.12.2018, 17:15
  • 373

Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону відмовив у зміні запобіжного заходу на домашній арешт українському політв’язню Павлу Грибу попри суттєве погіршення його стану здоров’я. Адвокатка наполягала, що Павло потребує висококваліфікованого обстеження та лікування.

Про це повідомляє «Громадське».

На судовому засіданні у справі Гриба 21 грудня адвокатка Гриба Марина Дубровіна попросила долучити до справи медичний висновок, проведене доктором медичних наук з України на підставі результатів обстеження Павла в Ростові-на-Дону. У висновку лікаря вказано, що «в умовах знаходження Гриба в СІЗО такий стан здоров’я загрожує появою внутрішньої кровотечі».

У зв’язку з цим захист Гриба просив змінити запобіжний захід Павлу Грибу на домашній арешт. Адвокат зазначила, що сторона звинувачення представила всі докази, допитала всіх свідків зі свого боку, тому Гриб не зможе «знищити докази або чинити тиск на свідків». Натомість сторона обвинувачення «не побачила підстав» для зміни запобіжного заходу українцю. Держобвинувачення посилалося на документи зі слідчого ізолятора, в яких стан здоров’я полів’язня названо «задовільним».

Колегія суддів ухвалила рішення долучити до справи висновок про стан здоров’я Гриба, однак відмовилася змінити йому запобіжний захід. «Об'єктивних даних для зміни запобіжного заходу немає», — заявили судді.

Наступне засідання у справі заплановане на 18 січня. На ньому сторона захисту повинна представити свої докази, провести допит обвинуваченого, після чого суд призначить дату дебатів.

Як писав «ВЗ», раніше адвокат Гриба повідомила, що її підзахисний майже втратив зір.

Схожі новини