Росія протистоїть всьому світу, блокуючи свободу судноплавства в українських територіальних водах, — Порошенко

  • 08.12.2018, 14:33
  • 423

Президент Петро Порошенко наголосив, що Україна діє в рамках Конвенції ООН про свободу судноплавства, а також двосторонньої українсько-російської угоди, де визначено спеціальний статус Керченської протоки та Азовського моря.

«І це українські і російські води — як Керченська протока, так і Азовське море», — зауважив він.

«Я хочу донести абсолютно чітку інформацію. Українські торговельні судна, українські воєнно-морські сили діють відповідно до норм міжнародного права», — підкреслив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю американському телеканалу Fox News, передає прес-служба глави держави.

Президент зазначив, що українські військові судна в рамках міжнародних угод не повинні були робити запит, або просити будь-якої іншої форми погодження від РФ.

Він також наголосив, що всі російські компанії, що працюють в Керченській протоці, знаходяться у санкційних списках США та Євросоюзу і співпраця з ними не є законною. «В цій ситуації Росія протистоїть всьому світу. Росія блокує свободу судноплавства в українських територіальних водах», — підкреслив він.

За словами Президента, в цій ситуації необхідно мати сценарій як відновити свободу судноплавства, як зупинити незаконну окупацію Керченської протоки та Азовського моря.

Президент нагадав, що Україна має два порти на Азовському морі у Маріуполі та Бердянську, через які проходить 40% нашого експорту продукції металургійної промисловості. Він зазначив, що блокада, окупація Азовського моря має значні економічні наслідки. «Ми не можемо це сприйняти — ні ми, ні Європейський Союз», — сказав Петро Порошенко, додавши, що це стосується і Сполучених Штатів. Він зазначив, що прохід через Керченську протоку заблокований і для суден, які ходять під прапорами країн ЄС.

«В цій ситуації російським суднам має бути заборонений вхід у європейські та американські порти», — наголосив Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що Україна готова до координації дій з партнерами у цьому питанні.

Схожі новини