Україна готова до зустрічі в Нормандському форматі на рівні політичних радників для деескалації ситуації в морі, — Порошенко

  • 02.12.2018, 15:13
  • 319

Президент Петро Порошенко в інтерв’ю France 24 наголосив, що Україна готова до зустрічі в Нормандському форматі на рівні політичних радників для деескалації ситуації.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Ця пропозиція попередньо була погоджена зі мною як Президентом України під час телефонної розмови з Канцлером Німеччини, і ми, безумовно, візьмемо участь у зустрічі Нормандського формату на рівні політичних радників, на яку ми ставимо термінове питання — вимогу до РФ повернути наших військових, кораблі та відкрити Керченську протоку», — відповів Глава держави на запитання чи готова Україна до обговорення ситуації в Нормандському форматі на рівні радників, про які повідомила Ангела Меркель.

Президент наголосив, що зустріч сама по собі не є позитивним результатом в цій справі. «Зустріч лише інструмент, а не результат. Ми вимагаємо — припиніть порушувати міжнародне право, бо все що відбулося є брутальним порушенням міжнародного права і може мати подальші наслідки», — підкреслив Глава держави.

Президент також наголосив, що РФ має забрати свої війська, які перебувають на українсько-російському кордоні, прибрати з Азовського моря велику кількість військових кораблів. Саме тому, за словами Петра Порошенка, в українських прикордонних областях з Росією був запроваджений воєнний стан. «І ми будемо раді зупинити закон про воєнних стан, коли відбудеться деескалація ситуації», — підкреслив Президент.

Схожі новини