У Львові представлять «Подих Карпат» Ігора Юрченка

  • 07.11.2018, 17:15
  • 1 564

У Proart Gallery презентують персональну виставку живопису львівського мистецтвознавця та художника Ігоря Юрченко.

Відкриття виставки львівського митця відбудеться завтра, 8 листопада, о 17:00.

Як розповідає автор: «Карпати, їх душа не залишають байдужими серце митця: то динамікою гри верхівок дерев, яка поєднується із пасмом біло-сивих хмар; то меланхолійно торкаючи його глибиною і задумливим спокоєм похмурих гір; то раптовим сонячним промінням, що вириває із темного полотна гір крони дерев, площини полонин та дахи будівель і будує мозаїку кольорів. Контрасти неосвітлених силуетів гір, що суцільною стіною втягують в свій простір, наштовхують на роздуми, запрошують поринути в думки, полинути над ними немовби уві сні…

Карпати дихають і розмовляють, розповідають про пригоди та історичні події свідками яких вони були. В холодні зимові часи хурделиці вони згадують літній цвіт Іван-Чаю та гудіння бджіл. Карпати прекрасні в різні пори року, вони видихають сенс свого буття, м'яко захоплюють душу, що звільнилася в часі від сьогодення, поринула в роздуми про вічність, про буття людини, про її присутність в цьому й тому світі. Легенди Карпат та їх фольклор дзеркально-історичним відображенням гомонять та розповідають про минуле, про традиції сивої давнини, повчають мудрості та надихають".

«І йде художник, усамітнившись, поринає глибоко в себе, залучає досвід та історію мистецьких хвиль і подій, шукає свою стежку в „горах сучасного мистецтва“. Його хвилює колорит, те як він живе у формі й просторі. Його розум не покидають проблеми художнього відбору, міри й узагальнення, нетрадиційних побудов композицій та структур формату. Це проблеми стилю та пластики форм, їх виразна доцільність у тих чи інших станах. Всі ці концептуальні орієнтири стимулюють митця зібрати свій мистецький крам і поринути в „подих Карпат“, вислухати серцем їх сповідь та описати словом пензля на форматі полотна», — додає він.

Ігор Юрченко є членом Національної спілки художників України, членом Спілки дизайнерів України, членом Спілки критиків та істориків мистецтва та кандидатом мистецтвознавства. Ігор Юрченко — випускник кафедри промислового дизайну Харківської державної академії дизайну та мистецтв (1988−1993; доцент кафедри дизайну й основ архітектури НУ «Львівська політехніка» (з 2001 й до сьогодні). Митець є учасником регіональних, всеукраїнських, міжнародних пленерів та виставок живопису і графіки, автором персональних виставок в Україні та закордоном.

Схожі новини