Холодницький читатиме «Львівські історії», а Садовий — мемуари Черчілля

Журналіст «ВЗ» розпитувала відомих львів’ян, які книжки вони придбали на книжковому форумі, та скільки витратили на духовну «їжу»

25-й книжковий фестиваль, який цього року перейменували з Форуму видавців на BookForum, завершився. За даними організаторів, цьогоріч на форум привезли понад 250 тонн книжок! На п’ять днів місто Лева перетворилося на міжнародну столицю читання та книжковий магазин. Журналіст «ВЗ» відвідала BookForum, де розпитала відомих львів’ян, яку літературу вони придбали. І дізналася, чи дарують книжки колегам і близьким людям.

На форумі я зустріла, зокрема, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Серед стосів книжок у ятках йому припала до душі праця відомого львівського письменника Романа Горака «Львівські історії». Холодницький каже, як корінного львів’янина, його завжди цікавить література, пов’язана з історією міста Лева. Зауважила, Назар полистав цю книжку, уважно глянув зміст, і не вагаючись вирішив придбати. «Мені дві книжки, будь ласка», — звернувся антикорупційний прокурор до продавця. Запитую його про покупку. «Одну книжку „Львівських історій“ купив для себе, другу — на подарунок. — сказав Назар Холодницький журналісту „ВЗ“. — У Києві знаю чимало людей, які колись жили і працювали у Львові, їм ця книжка буде цікавою. Кому саме подарую, ще не вирішив. Напевно, комусь з колег по роботі. Я постійний відвідувач Форуму видавців. Ходжу сюди за хорошими книжками з другого курсу».

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин прийшов до Палацу мистецтв із сином. Витратив на форумі на нові книжки близько п’яти тисяч гривень. Три тисячі — на книжки, які купив для бібліотек у зону ООС, решту — на літературу для себе і дітей.

«Дитина замовила книжку Ольги Купріян „Щоденник Лоли“, — каже пан Ганущин. — Для себе придбав книжку Станіслава Вінценза „На високій полонині“. На форум ходжу щороку. Третій рік поспіль купую тут книжки спеціально для сходу України. Для своєї домашньої бібліотеки купую літературу не лише на форумі, а й у різних книгарнях Львова. Найбільше книжок для домашньої бібліотеки купує дружина, яка є кандидатом наук і має потреби у профільній літературі. Але цього року вона якраз не була на форумі».

Своїм книжковим шопінгом на Форумі вразив і міський голова Львова Андрій Садовий. Ніс з Палацу мистецтв чимало літератури, ледь тримав покупки в руках. Настрій у мера Львова був хороший, бо придбав ті книжки, які планував. «Купив понад двадцять книг, — сказав Садовий журналісту «ВЗ». — Витратив понад три тисячі гривень. Це книжки і для подарунків, і для себе, і дітям. Зокрема, придбав два томи мемуарів Вінстона Черчіля. Мені особисто буде цікаво прочитати саме його мемуари. Чимало книг придбав, які знадобляться у моїй професійній роботі, це економіка, історія тощо. Також придбав книжку філософа Сенеки, книжку про Соломію Кружельницьку, книжку Оксани Забужко, твори Івана Франка, перекладені англійською мовою, про психологію бою, книжку про уряд Скоропадського. У подарунок отримав альбом «ЛЕЦ. XX століття». Мер Львова відзначив, що BookForum — місце, де книгомани пізнають себе, знаходять нових друзів. «Це тусовка, яка вже 25 років міняє наше місто, робить його кращим, успішнішим, модерним» — сказав «ВЗ» Садовий.

Народний депутат України від Львівщини Оксана Юринець зізналася, що цьогоріч витратила на форумні книжки рекордну суму (не уточнила, скільки саме, мовляв, деякі видавництва робили для неї солідні знижки. — Авт.). «Лише дитячої літератури придбала кілька десятків різних видів, — каже пані Оксана. — Раджу і дорослим читати деякі дитячі книжки. Для себе придбала книжки на різну тематику: історія, про державне управління, менеджмент, нариси, економічна література… Як правило друзям дарую лише ті книжки, які сама прочитала. Друзі знають, що замість солодощів дарую книжку. Але є умова — спочатку заінтриговую іменинника якоюсь цікавинкою в книжці. Форум видавців — не лише культурна тусовка. Це захід, де можна інтелектуально збагатитися».

Схожі новини