Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У Сирії почала воювати нова приватна військова компанія — ЗМІ

  • 06.07.2018, 09:31
  • 578

Приватна військова компанія «Патріот», ймовірно, пов’язана з Міноборони Р Ф, як мінімум з весни 2018 року бере участь у бойових діях в Сирії.

Про це повідомляє «Дождь».

Про існування «Патріота» розповіли кілька джерел — співрозмовник на ринку охоронних послуг, офіцер Міноборони Р Ф і представники ветеранських організацій.

Також військова компанія разом із ПВК «Вагнера» згадується у зверненні до влади (є у розпорядженні «Дождя»), яке підписали генерал-полковник у відставці Леонід Івашов, голова міжнародної громадської організації «Честь и Родина» Володимир Петров і голова комітету «Загальноросійського офіцерського зібрання» Євгеній Шабаєв. Усі троє підтврдили «Дождю», що знають про існування ПВК «Патріот».

У заяві вимагається визначити правовий статус росіян, які пройшли бойові дії у складі ПВК.

«Документ найближчим часом планують надіслати у Генпрокуратуру, Верховний суд та президенту», — розповів Шабаєв.

«Автори заяви попереджають про майбутню кризу у ветеранському русі: до „Загальноросійського офіцерського зібрання“ уже три роки надходять скарги від поранених в боях у Сирії, які не отримують „соціальну, реабілітаційну та економічну підтримку“ від держави через відсутність правового статусу у співробітників ПВК», — пише «Дождь».

Співрозмовники в ветеранських структурах пов'язують нову ПВК з міністерством оборони.

«Туди в основному беруть професійних громадян, які, за нашою інформацією, до сих пір проходять службу в Міноборони», — розповів голова комітету «Загальноросійського офіцерського зібрання» Євгеній Шабаєв.

«Це і діючі фахівці Головного управління Генштабу, і військові юристи, і бійці Сил спеціальних операцій», — уточнив генерал-полковник Івашов.

Офіцер Міноборони, порівнюючи нову ПВК з «групою Вагнера», зазначив, що в «Патріоті» більше платять і краще ставлять бойові завдання. За даними Шабаєва, «у залежності від спеціалізації, зарплати можуть досягати від 400 тисяч до мільйона рублів. Робота займає місяць-два, більш тривалих контрактів тут не виникає».

Шабаєв припускає, що командири «Патріота» можуть отримувати відсоток від угод між ПВК і замовниками її послуг.

«Співрозмовник в ветеранських структурах розповів, що «Вагнер» і «Патріот» конкурували за отримання контракту, пов'язаного з охороною золотошукачів в Центральноафриканській республіці. За словами джерела, у результаті контракт дістався «Вагнеру».

Обидві військові компанії воюють і працюють в Сирії. «Якщо „Вагнер“ частіше бере на себе бойові завдання, то „Патріот“ більше займається охороною перших осіб», — підкреслює телеканал з посиланням на джерело.

У зверненні «Загальноросійського офіцерського зібрання» сказано, що «Патріот» — не єдина нова ПВК.

«Є інші компанії, які виходять на ринок, — точні їх назви ми не знаємо, але знаємо, що вони є в Лівії, Ємені, Судані, Брунеї. Зараз йде цілий комплекс консультацій щодо африканських країн», — заявив Шабаєв.

«Одна з ПВК, яка поки що не має назви, охороняє будівництво російської бази в Бурунді», — розповів співрозмовник. 200 фахівців — охорона, геологи, інженери, будівельники — координують свої дії з МЗС, Військово-космічними силами (ВКС) і ФСБ", — розповів співрозмовник у Мінборони.

«Про існування російського охоронного проекту в Бурунді згадував у розмові з „Дождем“ і глава української ПВК Omega Consulting Group Андрій Кебкало», — повідомляє телеканал.

«Немає нічого дивного, що військові хотіли б виділитися, створити якісь компанії і почати заробляти на тому, до чого вони звикли. Але збфльшення кількості таких груп створює правовий хаос. Як це буде оформлено? У нас зараз ПВК немає.

Компанії оформляються як ФОПи, що займаються військовим консалтингом, і щось робити вони можуть тільки за кордоном", — прокоментував ситуацію Російської ради з міжнародних справ Антон Мардас.

Міністерство оборони РФ не відповіло на запит журналістів.

Схожі новини