«Ми більше не в стані далі розвиватися як пара»...
Білл і Мелінда Гейтси обіцяють, що на роботу їхньої благодійної Фундації розлучення не вплине. Втім, дехто у США у цьому сумнівається
Після 27 років шлюбу американський мільярдер, співзасновник компанії Microsoft Білл Гейтс і його дружина Мелінда повідомили у Twitter, що їхні стосунки завершено. «Ми більше не в стані далі розвиватися як пара», — пояснило подружжя. І попросило «спокою і простору», які так потрібні їм, коли починають «навігацію» по новій реальності…
Два роки тому, говорячи про свого чоловіка з нагоди 25-ї річниці їхнього шлюбу, Мелінда Гейтс сказала, що Білл є генієм, цілковито захопленим роботою і лекціями. Схоже, уже тоді їхні стосунки почали давати тріщину…
Вони одружилися на гавайському острові Ланаї 1 січня 1994-го після семи років знайомства. У подружжя троє дітей: 21-річний син Рорі Джон і дві доньки, 25-річна Дженіфер Кетрін і 18-річна Феб Адель. Мелінда й Білл Гейтси стали відомі у світі, зокрема, завдяки своєму благодійному фонду. З 2000 року Фонд Білла й Мелінди Гейтсів офірував на благодійність понад 50 мільярдів доларів! «Безумовно, це партнерство рівних людей, — розповідала про Фонд Мелінда. — Для нас обох важливо, аби світ розумів, що ми займаємося цим разом. Це наші спільні цінності». Але відтепер 65-річний Білл і 56-річна Мелінда обстоюватимуть ці цінності окремо одне від одного…
«Протягом десятиліть пан і пані Гейтс були потужними силами на світовій арені, — констатує, зокрема, американське видання The New York Times. — Завдяки своїм величезним благодійним внескам забезпечили собі доступ до найвищих щаблів влади, бізнесу й громадського сектору. Фонд Білла й Мелінди Гейтсів, у якому зосереджено близько 50 мільярдів доларів, мав величезний вплив у таких сферах, як глобальна охорона здоров’я і дошкільна освіта, і домігся значних успіхів у зменшенні смертності від малярії та інших інфекційних хвороб. Протягом останнього року подружжя Гейтсів було особливо помітним, регулярно коментуючи всесвітню боротьбу проти Covid-19. А їхній Фонд витратив на боротьбу з пандемією понад мільярд доларів.
У заяві Фонду зазначено, що пан і пані Гейтс залишаться співголовами й довіреними особами і що жодних змін в організації не очікується. «Вони й надалі спільно працюватимуть над формуванням і затвердженням стратегій Фонду і визначатимуть загальний напрям його діяльності», — повідомив Фонд. Навіть якщо це так, розлучення задасть нові запитання про долю статків мільярдера, більшість з яких іще не передано Фонду Білла й Мелінди Гейтсів. 65-річний містер Гейтс, співзасновник Microsoft, є одним з найбагатших людей світу. Forbes оцінює його статки у 124 мільярди доларів.
«Фонд Гейтса є сьогодні найважливішою і найвпливовішою благодійною організацією світу, — вважає професор політології Стенфордського університету Роб Райх. — Розлучення може мати величезні наслідки для Фонду та його роботи в усьому світі».
Маючи 1600 співробітників в офісах по всьому світу, Фонд Гейтса щороку офірує близько 5 мільярдів доларів у таких сферах, як охорона здоров’я і розвиток. Протягом понад двох десятиліть Фонд витратив мільярди, спрямовуючи вакцини до країн, що розвиваються, і працюючи з фармацевтичними організаціями для трансформації ринку. Цей Фонд використав свій досвід і вплив, аби зіграти важливу роль у формуванні глобальної реакції на пандемію коронавірусу, інвестуванні на ранніх термінах у «кандидатів» у вакцини й сприянні формуванню Covax. Ця глобальна ініціатива організовує закупівлю вакцин для десятків найбідніших країн".
«Гейтси не надали детальної інформації про те, як вони структурують свої фінанси. Подружжя, як вважають, має шлюбну угоду, — веде далі NYT. — Гейтси є найбільшими власниками у сільському господарстві США. Компанія Cascade Investment, що управляє особистими статками пана Гейтса, володіє, зокрема, великими пакетами акцій мережі готелів Four Seasons, Канадської національної залізниці та AutoNation, найбільшої у Штатах мережі автосалонів. Серед будинків і маєтків родини Гейтсів, зокрема, обійстя у штаті Вашингтон площею 66 тисяч квадратних футів. Там є такі вигоди, як кімната з батутом, кінозал і багатокімнатна бібліотека, наповнена рідкісними документами й артефактами».