Із Гонконгу з любов’ю. До Британії
Лондон готовий прийняти 2,9 мільйона жителів цього регіону – через порушення Китаєм його особливого статусу
Близько 2,9 мільйона жителів Гонконгу зможуть оселитися у Великій Британії, обіцяє її уряд, і згодом одержати громадянство Сполученого Королівства. У такий спосіб Лондон відреагував на набуття чинності репресивного закону про безпеку Гонконгу, нав’язаного комуністичним Китаєм.
Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і глава МЗС Королівства Домінік Рааб заявили: цим законом про безпеку Пекін явно порушив Китайсько-британську декларацію 1984 року — про умови передачі Гонконгу під суверенітет Пекіна. Через це права власників британських закордонних паспортів на поселення у Королівстві будуть розширені.
Статус британського закордонного громадянства був створений 1985 року лише для тих жителів Гонконгу, які народилися там до переходу регіону під юрисдикцію КНР, тобто до 30 червня 1997 року, і які у встановлений термін подали заявки на такий статус.
За підрахунками британського МЗС, цей статус мають у Гонконзі близько 2,9 мільйона осіб. Зараз вони мають право на безвізовий в’їзд до Британії і перебування там терміном до півроку, а також на британський консульський захист за кордоном. Однак жителі Гонконгу з британським закордонним громадянством усе ще підлягають імміграційному контролю на Туманному Альбіоні, а також не мають права постійно жити й працювати у Королівстві.
Як повідомив Рааб, британський уряд має намір надати цим жителям Гонконгу, їхнім чоловікам/дружинам і дітям право жити й працювати або навчатися у Королівстві — протягом п’яти років. Після цього такі особи зможуть одержати право на постійне проживання, а ще через рік — повноцінне громадянство Сполученого Королівства.
1 липня, на 23-ту річницю переходу Гонконгу під юрисдикцію Китаю, поліція затримала у Гонконзі 370 осіб, які взяли участь у незаконних, як вважає Пекін, демонстраціях. Серед затриманих була 15-річна дівчина, яка тримала плакат із написом «Незалежність Гонконгу».