Велике журі США розглядає справу Коломойського щодо відмивання коштів – ЗМІ
- 19.05.2020, 22:20
- 1 641
Олігарх Ігор Коломойський знаходиться під слідством федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів у сфері нерухомості США
Про це повідомляє BuzzFeed News.
Велике журі США вивчає фінанси Коломойського під час розслідування, яке відстежувало гроші з «Приватбанку» через лабіринт офшорних компаній в США, згідно з двома джерелами видання, знайомими з розслідуванням.
Розслідування великого журі в Клівленді є спробою США відстежити мільйони, які Коломойський і його спільники нібито відправили через банки.
Серед покупок: розкішний готель на 484 номери в Клівленді з видом на озеро і 21-поверхову офісну будівлю.
Колись Коломойський і його бізнес-партнери були великими гравцями на ринку комерційної нерухомості в Клівленді, володіючи територією майже 3 млн кв футів. Ще їм належить сталеливарний комбінат Warren в Огайо.
Протягом більше року федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському та Боголюбову, для купівлі об'єктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда, в період приблизно з 2008 року і, як повідомляє джерело видання, наступних п'яти років.
Коломойський повідомив виданню, що не знав про розслідування великого журі. Він заявив, що не порушував ніяких законів, і з ним не зв'язувалися з Мін'юсту США.
Бізнес-партнер Коломойського Геннадій Боголюбов, який теж був акціонером «Приватбанку», заявив, що ніколи не брав незаконно гроші в банку, і що нерухомість в США була куплена із законних засобів.
У зв'язку з розслідуванням великого журі федеральні агенти неодноразово приїжджали в Україну, в тому числі в лютому, де вони зустрічалися з генпрокурором Русланом Рябошапкою, і слідчими з НАБУ, щоб обговорити справу проти олігарха.
BuzzFeed нагадує, що розслідування українським регулятором виявило дефіцит в бухгалтерських книгах «Приватбанку» на 5,5 млрд дол і вони назвали це «масштабним і скоординованим шахрайством», в якому брали участь основні акціонери банку Коломойський і Боголюбов. Щоб утримати банк від краху, уряд використав кошти платників податків, щоб закрити діру.
Зазвичай, Велике журі вирішує, чи достатньо доказів (чи існує «достатня підстава»), що особа скоїла злочин, щоб посадити її на лаву підсудних. Якщо велике журі вирішує, що доказів достатньо, особі буде пред'явлено звинувачення.
Між Україною та США є домовленість про екстрадицію. Якщо велике журі визнає Коломойського винним, Зеленський та Баканов повинні будуть видати його Сполученим Штатам.
Нагадаємо, ЗМІ вже неодноразово повідомляли, що Федеральне бюро розслідувань веде розслідування проти Коломойського стосовно можливих фінансових злочинів, включно з відмиванням коштів.