«У Ломбардії коронавірус винятково агресивний»
Італійські вчені підозрюють, це наслідок його мутації
Італійська газета Corriere della Sera запитує: чому саме північ Італії зазнала такої жорстокої атаки коронавірусу? І чому рівень смертності від Covid-19 у регіоні Ломбардія є надзвичайно високим? Від коронавірусу там померли понад 4 тисячі людей (станом на початок тижня), а інфікованих, за офіційною статистикою, було понад 25 тисяч. Тож смертність серед заражених — близько 16%…
Видання Corriere della Sera звертає увагу на разючі відмінності в перебігу пандемії у Ломбардії і у сусідньому італійському регіоні, Венето. У ньому коронавірусом, за офіційною статистикою, заражені 36 із 100 тисяч жителів, 10% інфікованих госпіталізовано. Натомість у Ломбардії, за тими ж офіційними цифрами, на 100 тисяч жителів аж 90 заражених. Причому їхній стан набагато гірший: аж 56% усіх інфікованих перебувають на лікарняних ліжках. Ще більше враження, відзначає газета, справляє порівняння рівня смертності від коронавірусу (на 100 тисяч осіб): 1,1 у Венето — і аж 9,6 у сусідній Ломбардії…
Іларія Капула, що викладає в Університеті Флориди (США): «У Ломбардії бачимо щось, чого не розуміємо». На думку Капули, коронавірус у цьому регіоні Італії винятково агресивний, цьому поки що немає пояснення.
«Одна з гіпотез полягає у тому, що вірус міг зазнати мутації», — констатувала вірусолог.
Утім, як припускає вірусолог із Мілана Фабріціо Прельяско, насправді рівні смертності у Венето й Ломбардії приблизно однакові. Мовляв, кількість інфікованих у Ломбардії, розповів учений Corriere della Sera, насправді може бути навіть удесятеро вищою від офіційної цифри, яка не враховує хворих без симптомів. Якщо це справді так, то смертність у Ломбардії — близько 1,6% від усіх заражених, а це вже не так страшно.
У Ломбардії, зокрема у Мілані, коронавірусні тести проводять лише людям із симптомами захворювання, тож кількості заражених без симптомів офіційна статистика справді не знає. Утім, як упевнені інші італійські фахівці, широкомасштабні тестування не мають сенсу: особа, в якої результат тесту негативний, уже через 12 годин може виявитися зараженою…
Через величезну кількість хворих, із якою не справляються лікарні, італійським медикам доводиться зараз робити важкий вибір. Як розповів на телеканалі Keszet 12 ізраїльський лікар Гай Пелег, що зараз працює в італійській Пармі (в ортопедичному відділенні, де зараз лежать пацієнти з Сovid-19), через брак необхідного медобладнання на півночі Італії іноді вже не підключають до апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ) хворих віком від 60 років, уражених коронавірусом… «Я чув від своїх друзів і колег, що вони були змушені встановити вік, після якого вже не можуть допомогти, — 60 років, — розповів Пелег. — Звичайно, ми полегшуємо стан таких хворих, — аби вони могли поспілкуватися з рідними, від яких були надовго відрізані через запроваджену ізоляцію».
А тим часом…
Як повідомила британська газета The Independent, рекомендації про те, кого варто рятувати, а кого — ні, можуть надійти днями й лікарям на Туманному Альбіоні, — якщо через подальше поширення пандемії у реанімаційних відділеннях забракне апаратів ШВЛ.
За даними газети, «драматичний вибір» може бути не на користь заражених коронавірусом пацієнтів, які мають супутні недуги, зокрема онкологію, діабет, серцеві й легеневі захворювання. Як пише The Independent, деяких пацієнтів, можливо, доведеться відключати від апаратів ШВЛ, — аби допомогти тим, що мають більші шанси на виживання…
У Великій Британії, інформує The Independent, ШВЛів тільки 4 тисячі (щоправда, зараз уряд намагається налагодити їх виробництво). Середня кількість ліжок у відділеннях інтенсивної терапії британських лікарень — 6,6 на 100 тисяч жителів. Це лише половина того, що має Італія, і п’ята частина того, що є у Німеччині.
У спадкоємця британського престолу, 71-річного принца Чарльза, позитивний тест на коронавірус. У дружини Чарльза, 72-річної Каміли, тест негативний.