«Чому мішенню Трампа стала саме Європа?»
У Cтарому світі критикують його рішення про заборону в’їзду до США з Шенгенської зони
Лідерам ЄС дуже не сподобалося «коронавірусне» рішення президента США Дональда Трампа, який заборонив в’їзд у Штати усім, хто протягом двох останніх тижнів побував у Шенгенській зоні.
«Коронавірус — глобальна криза, яка… вимагає співпраці, а не односторонніх дій, — заявили голова Єврокомісії Урсуля фон дер Ляєн і президент Європейської ради Шарль Мішель. — ЄС не схвалює, що рішення США ввести заборону на поїздки було ухвалене в односторонньому порядку й без консультацій».
За інформацією CNN, «європейські посли у Вашингтоні не знали, що це станеться, попри те, що були в контакті з американською адміністрацією». А посол Бельгії у Вашингтоні здивований: «Незрозуміло, чому зроблено виняток для Великої Британії».
Як розповів Трамп у своєму телезверненні з приводу коронавірусу, від опівночі у п’ятницю, 13 березня, запроваджено заборону (на 30 діб) на в’їзд до США для усіх осіб, що протягом останніх двох тижнів перебували у Шенгенській зоні. (Тобто під цю заборону підпадають і українці, якщо у визначений термін вони були, наприклад, у Франції чи Польщі).
Заборона на прибуття до США з країн Шенгенської зони не поширюється на осіб, для яких Штати є місцем постійного проживання, а також на найближчих членів родин американських громадян.
Чому саме Трамп вирішив покарати Європу? За словами господаря Білого дому, ЄС бореться з коронавірусом не так активно, як США. «Європейський Союз не вжив таких самих запобіжних заходів щодо тих, хто прибуває з Китаю та інших місць зараження». Як наслідок, розповів Трамп, «значна частина» заражень коронавірусом у США — від прибулих із Європи. Заборону на в’їзд із країн Шенгенської зони Дональд Трамп назвав «необхідним кроком».
За словами Трампа, громадянам США похилого віку слід бути «дуже обережними», водночас «для переважної більшості американців ризик є дуже й дуже низьким». Президент США також заявив про заходи зі стимулювання економіки під час пандемії коронавірусу. «Зараз маємо відставити політику вбік, припинити партійні поділи й об’єднатися як країна і єдина родина», — наголосив Дональд Трамп.
«Звернення Трампа збентежило, — написав оглядач британської телемережі ITV. — Чому для Сполученого Королівства зроблено виняток? Чому мішенню стала Європа?.. Пасажири, що прямують до США. Європейські туристи, які вже там. Трансатлантичний бізнес. Студенти. Список можна продовжити… Усе це масштабний безлад, якого ми не бачили десятиліттями. У своїй промові Трамп висловив дуже мало співчуття. Не було прояву солідарності з італійським народом. Не було визнання героїзму медиків, що опинилися на „лінії фронту“. Не згадав про те, що це глобальна пандемія, і що ми всі у цьому разом. Натомість Трамп говорив про „закордонний вірус“… і неодноразово вказував на Китай як на джерело пандемії. Трампа зараз тестує криза, яка викриває його найбільші слабкості, у тому числі схильність до теорій змов і глибокий скептицизм щодо науки… Америка й світ відчайдушно потребують лідера. Минулого вечора (тобто коли Дональд Трамп виголосив своє звернення. — Авт.) його не було».
А тим часом…
Піковий період поширення коронавірусу в Китаї уже минув, епідемія на порівняно низькому рівні. Про це заявив речник Державної комісії здоров’я КНР. За його словами, у провінції Хубей, яка є центром епідемії, протягом тижня не зафіксували жодного нового зараження за межами міста Ухань.