Розслідування: «Реєстратор не зафіксував відмови систем і агрегатів літака А321»
- 08.11.2015, 10:17
- 5 061
Комісією з розслідування катастрофи літака А321 в Єгипті проведено попередній аналіз скопійованої і розшифрованої інформації бортових параметричного (FDR) і звукового (CVR) реєстраторів повітряного судна.
Про це повідомляє Міжнародний авіаційний комітет (МАК).
«Бортовий параметричний реєстратор припинив запис в польоті у процесі набору висоти на ешелоні 308 (9400 м). До цього моменту політ проходив в штатному режимі, інформації про відмови систем і агрегатів літака зареєстровано не було. Проведено попереднє прослуховування інформації звукового реєстратора»,— йдеться в повідомленні.
Фахівці МАК продовжують роботу на місці катастрофи А321 EI-ETJспільно з комісією з розслідування Єгипту та представниками Франції, Німеччини, Ірландії.
«На місці авіаційної події триває збір та огляд фрагментів конструкції повітряного судна. Фрагменти літака виявлені на ділянці місцевості довжиною більше 13 кілометрів. Комісія з розслідування продовжує роботу у відповідності зі стандартами і рекомендованою практикою ІКАО»,— інформує МАК.
У Росії визнали, що у літаку над Єгиптом була бомба
Причиною катастрофи російського літака Airbus A321 над Синаєм могла бути бомба з датчиком тиску, а пасажири загинули ще в повітрі від мінно-вибухових травм.
Про це повідомило джерело в судово-медичній експертизі, пише російське видання "Комерсант".
За словами джерела, близького до розслідування, невеликий вибуховий пристрій швидше за все був захований у багажі пасажирів або в одній з порожнин фюзеляжу і міг бути активований за допомогою датчика тиску.
"Якщо бомба розташовувалася в негерметичній, наприклад хвостовій частині літака, до неї міг бути підключений датчик, який замикає електроланцюг при заданому падінні тиску на великій висоті", - відзначило джерело.
Нагадаємо, раніше французький телеканал France 2 повідомив, що один з бортових самописців російського літака Airbus A321 записав звук вибуху на борту.
Як повідомлялося, літак Airbus 321 авіакомпанії "Когалимавіа", що виконував рейс з Шарм-ель-Шейха в Санкт-Петербург, розбився на Синаї 30 жовтня. Всі 224 людини на борту загинули. Серед осноних версій трагедії - технічна несправність судна, теракт або вибух в багажному відсіку.
Як стверджує авіакомпанія, літаку було 18 років, він мав ліцензію на польоти і пройшов всі необхідні техогляди.