Соня ліщинова поклала око на горіхи волоські
А ще це миле звірятко може пошкодити вашу інтернетну лінію
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/521337/sonia.jpg)
Природа любить підкидати нам сюрпризи. Ось як цього разу. Біля літньої кухні на дворі стоїть приготовлений для посуду стіл, вкритий цератою. Вітер згорнув її у рулон, як налисник. Дай, думаю, розправлю клейонку. Аж тут…
У згортку виднілася скручена у маленький тугий кужіль купа сухого листя. Спробував розгорнути його, а звідти наставилася руда голівка якогось звірка. Очка чорні як терен. Дивиться на мене, немовби запитує: чого, чоловіче, у мій простір приперся?
Я не відповідаю, а швидко біжу по планшет і його фотокамерою роблю кілька кліків. ВОНО не заважало мені зробити мою репортерську справу. Лише після того, як геть чисто втратив почуття міри і спробував зазнимкувати невідомця ледь не впритул, махнуло своїм довгим хвостиком і подалося геть.
З досвіду знав, що то — не миша, а соня, вона ж вовчок. Подекуди селяни називають цього мінігризуна кашавкою. Крім комах, харчується насінням, ягодами, фруктами, горіхами. Не раз бачив її на стеблах малини, чув, як табун таких сонь шумно «грає у футбол» горіхами, що їх батьки занесли сушити на стриху…
Видів сонь багато. А ось цю звати ліщиновою. Видно, вона розширила спеціалізацію і взялася ще й за горіхи волоські - вони ростуть усього за чотири метри від стола, де я знайшов кубельце цього мініатюрного звірка.
«Моя» соня уподобала собі церату. А інші живуть у дуплах, між дровами, у ластівчиних гніздах. Можуть занадитися у старі безгоспні холодильники, у шафи. Оскільки гризіння — їхній стиль життя, беруть на зуб все, що їм потрапить на очі. Гризучи проводи, виводять з ладу техніку. Недавньої весни вони «вимкнули» мій Інтернет. Ремонтники, які приїхали усувати поломку, сказали, що соні разом із шершнями є основними шкідниками їхньої мережі - перегризаючи оптико-волоконні лінії, завдають фірмі великих збитків.
Але загляньте-но в очі цієї соні - яка з неї може бути збиточниця?