«Дзвони — не лише звуки міста, це також його душа»
Традиція львівського дзвонарства — у списку Нематеріальної культурної спадщини України
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/517186/dzvin.jpeg)
Міністерство культури й інформаційної політики України внесло традицію львівського дзвонарства до почесного списку Нематеріальної культурної спадщини України.
«Дзвони у Львові - не лише звуки міста, це також його душа. Це історія та традиції, що передаються від покоління до покоління. Мелодійні звуки сповіщають про найважливіші події у житті міста, — наголосило Міністерство культури й інформаційної політики України. — Дзвонарство практикується у Львові як частина колективної ідентичності громади. У місті немає жодного свята, коли б не лунали дзвони. Особливістю є ще й те, що саме традиція дзвонарства об'єднує різні релігійні громади міста, створюючи особливий дух спільності. Дзвони перетворилися з простого засобу спілкування на вираження живої спадщини. А дзвонарство та традиції шанування дзвону стають проявом колективної ідентичності Львова».
Дзвонар із багаторічним стажем Ілля Кріпайчук переконаний, що традицію львівського дзвонарства треба було внести у список Нематеріальної культурної спадщини України вже давно. «Це наша традиція. Це як піти в неділю до церкви, а потім посмакувати з родиною смачним сніданком у кав’ярні, випити кави, — каже пан Кріпайчук. — Дзвонарство — переважно родинна справа. Нею займаються або по родинній лінії, або люди, які вчаться на дяка чи прислуговують у церкві. Я вчився дзвонити пів року, мене вчив дід».