Оси — комахи войовничі. І будівничі
Комахи, як і багато інших представників фауни, часто дивують способом свого життя і вибором його місця. У голову не вкладається, чому вони заселилися там, де, за логікою, жити цьому племені неможливо
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/515600/osy.jpg)
Сусід Михайло пожартував, що взимку на дачі матиме свіжий мед. І показав мені його «медоносів»: кілька десятків ос, які колупалися у стіні хліва із пустотілих шлакоблоків. Знайшли собі в одному з них маленький отвір, своїми ротами розширили його (це ж яку силу треба мати, щоб довбати цемент!) і пробралися усередину. Судячи з того, як активно пролазили туди, мабуть, уже облаштовують нову домівку на свій смак.
Не раз бачив осині гнізда у ямках, які вирили у полі лисиці. На стрихах селянських хат їхніх грушоподібдних коконів, що нагадують оселі інопланетян, завжди є повно. Живуть вони і у гірських ущелинах. Оси пробираються туди, де не падає дощ, де тепло, де не дме вітер і ніхто їм не заважає. Знайомий пічник розповідав, що ці крилаті розбійниці торішнього літа пробралися у цегляну стіну його будинку. Коли стало холодніше, всією компанією сховалися там і зазимували. А з настанням весни, пробудившись після сплячки, так шуміли, що, здавалося, у стіні хтось влаштував дискотеку.