Носять шубку «в горошок»
Донедавна вважали, що в Україні ховрахи крапчасті водяться лише у степовій і лісостеповій частинах, у Луганській і Харківській областях. Але тепер відомо, що ареал їх побутування поширюється і на Галичину. Пів тисячі цих звірків виявлено неподалік села Гаїв Бродівської територіальної громади
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/514843/khovrakh.jpg)
Щоб зберегти ховрахів крапчастих на теренах Львівщини, створять два загальнозоологічні заказники — «Суховілка» і «Залісся». Перші кроки вже зробили: питання погодили у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської обласної військової адміністрації. Тепер своє слово мають сказати у керівництві Бродівської громади.
Ховрахів крапчастих розпізнають не тільки за характерним, «у горошок», хутром, не тільки за звичкою стояти на задніх лапках і, наче перископ, «моніторити» навколишню місцевість. Цих особин знають ще й за протяжним тонким свистом, який слугує сигналом тривоги для ховрашиної компанії.
В останні 70 років через інтенсивне розорювання земель, широке застосування хімічних засобів обробітку ґрунту кількість ховрахів крапчастих істотно зменшилася. На них полюють лисиці, яструби. Не раді їхній появі аграрії, які вважають, що ці гризуни крадуть значну частину урожаю. Але ці фобії, кажуть вчені, перебільшені.