Русалка над Дністром і човен-чайка, наче казкові примари…
Жителі села Устя й вихідці з нього творять у себе туристичну перлину, де можна сповна відчути українську романтику
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/501697/rusalka-1.jpg)
Піднесені відчуття переживають втомлені буднями мандрівники, яким випала нагода побувати на березі Дністра, що разом з кількома іншими річками протікає через мальовниче село Устя за 40 км від Львова. «Українську ідилію» творять тут з любов’ю створені устянцями підвісний міст-кладка, альтанка з дерева, металу і скла, що звисає, немовби ширяє над водою. А тепер ансамбль цих споруд доповнили уявний човен, який, здається, ось-ось стрімко понесеться течією, і будиночок з флюгером — русалкою устянською. Звідси за довколишньою красою можна спостерігати будь-якої пори…
— Цей комплекс на березі Дністра, такий собі туристичний прихисток, ми збудували згідно з планом Дроговизької сільради, — розповів кореспонденту «Високого Замку» автор ідеї, керівник громадської організації «Устя над Дністром» Михайло Буга. — Хочемо, щоб гості нашого села сповна відчули його красу. Тут немає парканів. Тут можна переночувати, а зранку побачити, як сходить сонце, як стелиться туман над запашними сіножатями, як парує Дністер, як виходять на пасовисько корови, коні, як літають довкола бузьки, плюскається риба. А потім спробувати знаменитого нашого устянського пирога з картоплею і гречкою, багато інших місцевих смаколиків. Хочемо, щоб люди тут насолоджувалися Україною…
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/11/rusalka.jpg)
Спроєктував ці та інші відпочинкові об'єкти над устянським Дністром львівський архітектор Мирослав Білий, а втілювали його задум місцеві майстри. Човен символізує устянське суденце-чайку, якою віддавна послуговуються місцеві жителі, зокрема під час повеней. На горі - чайка стилізована, з лавками на «палубі», а внизу, на самому березі, припнуто дві чайки справжні, якими можна мандрувати…
І ще один цікавий факт з життя місцевого самоврядування. Устя оточене чотирикілометровою дамбою, яка за великої води захищає село від затоплення. Підприємці розчистили зарослу бур’янами територію, і тепер вона зручна для створення панорамних велодоріжок. Крутиш педалі - і милуєшся довколишніми красотами…
Здавалось би, не пора думати про дозвілля у такий складний для України час війни. Але у цьому селі думають інакше. В Усті, багато жителів якого пішли захищати Україну, постійно допомагають фронту, для цього створено спеціальну групу. Водночас місцеві ентузіасти не забувають робити рідний край кращим. Цю красу, вважають вони, мають сповна відчути і ті, хто нині за державу проливає кров.