Передплата 2024 ВЗ

Русалка над Дністром і човен-чайка, наче казкові примари…

Жителі села Устя й вихідці з нього творять у себе туристичну перлину, де можна сповна відчути українську романтику

Флюгер над Дністром – із русалкою устянською. Фото Михайла БУГИ
Флюгер над Дністром – із русалкою устянською. Фото Михайла БУГИ

Піднесені відчуття переживають втомлені буднями мандрівники, яким випала нагода побувати на березі Дністра, що разом з кількома іншими річками протікає через мальовниче село Устя за 40 км від Львова. «Українську ідилію» творять тут з любов’ю створені устянцями підвісний міст-кладка, альтанка з дерева, металу і скла, що звисає, немовби ширяє над водою. А тепер ансамбль цих споруд доповнили уявний човен, який, здається, ось-ось стрімко понесеться течією, і будиночок з флюгером — русалкою устянською. Звідси за довколишньою красою можна спостерігати будь-якої пори…

— Цей комплекс на березі Дністра, та­кий собі туристичний прихисток, ми збу­дували згідно з планом Дроговизької сіль­ради, — розповів кореспонденту «Високого Замку» автор ідеї, керівник громадської організації «Устя над Дністром» Михай­ло Буга. — Хочемо, щоб гості нашого села сповна відчули його красу. Тут немає пар­канів. Тут можна переночувати, а зранку побачити, як сходить сонце, як стелить­ся туман над запашними сіножатями, як парує Дністер, як виходять на пасовись­ко корови, коні, як літають довкола бузь­ки, плюскається риба. А потім спробувати знаменитого нашого устянського пирога з картоплею і гречкою, багато інших місце­вих смаколиків. Хочемо, щоб люди тут на­солоджувалися Україною…

Ось так виглядає стилізована устянська чайка. Нею не попливеш, але, сидячи на ній, добре відпочинеш.
Ось так виглядає стилізована устянська чайка. Нею не попливеш, але, сидячи на ній, добре відпочинеш.

Спроєктував ці та інші відпочинкові об'єкти над устянським Дністром львів­ський архітектор Мирослав Білий, а вті­лювали його задум місцеві майстри. Чо­вен символізує устянське суденце-чайку, якою віддавна послуговуються місцеві жи­телі, зокрема під час повеней. На горі - чайка стилізована, з лавками на «палубі», а внизу, на самому березі, припнуто дві чай­ки справжні, якими можна мандрувати…

І ще один цікавий факт з життя місцево­го самоврядування. Устя оточене чотири­кілометровою дамбою, яка за великої води захищає село від затоплення. Підприємці розчистили зарослу бур’янами територію, і тепер вона зручна для створення пано­рамних велодоріжок. Крутиш педалі - і ми­луєшся довколишніми красотами…

Здавалось би, не пора думати про до­звілля у такий складний для України час війни. Але у цьому селі думають інакше. В Усті, багато жителів якого пішли захища­ти Україну, постійно допомагають фронту, для цього створено спеціальну групу. Вод­ночас місцеві ентузіасти не забувають ро­бити рідний край кращим. Цю красу, вва­жають вони, мають сповна відчути і ті, хто нині за державу проливає кров.

Схожі новини