Комарики-дзюбрики більше кусають жінок-блондинок
У кількох містах світу, в тому числі в українському Бердянську, цим створінням споруджено пам’ятники. Про них співають у піснях, укладають приказки. Мають майже світову славу! А ми з вами у ці спекотні дні, особливо — під вечір, лаємося на їхню адресу міцними слівцями, відганяємося як від напасті, рятуємося від них хто чим може…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/494086/komari.jpg)
Мова про комарів. Маленьке, але підленьке. Так вжалить, що місця собі не знайдеш. А подекуди, особливо у лісах і на болотах у північних регіонах Європи, воювати з ними доводиться як з епідемією. Експеримент, проведений у канадській тундрі, показав, що людину з оголеними тулубом і кінцівками за годину кусають близько дев’яти тисяч комарів!
Ось ще декілька цікавих фактів про цих мініатюрних (довжина тіла — 12,5 міліметра) розбійників, яких нараховують три тисячі різновидів…
На нашій планеті комарі з’явилися приблизно 100 мільйонів років тому. Ці комахи володіють інфрачервоним зором, що дозволяє їм з легкістю орієнтуватися в темряві. Їхня мініатюрність дозволяє легко літати між краплями дощу. А от вітру через свою малу вагу вони бояться. Самець, якщо ми з вами не приб'ємо його газеткою, живе від сили два тижні, самка — більше місяця.
Нашу з вами кров п’ють саме самки — кров потрібна їм для виношування нащадків. Запах їжі (тобто нас з вами) ці особини чують за 50 метрів.
Науковці дослідили, що комарі найперше кусають людей із запахом поту. Частіше за все вони жалять жінок, а не чоловіків. Причому перевагу віддають блондинкам…
На відміну від своїх половинок, самці комарів, як і метелики, харчуються водою і нектаром квітів.
Є багато цікавого і у романтичному житті цих комах. Учені кажуть: побачивши представників протилежної статі, комарі синхронізують помахи своїх крил. Тобто серця закоханих мають битися в унісон. Ну і ще про одну особливість їхньої «лямур»: комарики-самці віддають перевагу не молоденьким, а підстаркуватим комарихам…