Кури-амераукани несуть… бірюзові яйця
Дивувати нас можуть усі представники тваринного світу, у тому числі - кури. Бо, окрім іншого, вони здатні продукувати яйця не традиційних — білої чи бежевої барв — а бірюзового, синювато-зеленкуватого, голубого, як у диких птахів, кольорів. Таких незвичних несучок має на своєму хазяйстві і Андрій Долинський з-під Бурштина на Прикарпатті
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/492850/kury.jpg)
Ідеться про курей заморської породи амераукана — їх вивели у 70-х роках минулого століття шляхом схрещення представниць чилійської породи. Придбав ґазда цих екзотичних несучок у свого товариша, бо завжди прагне мати у себе щось особливе.
— Колір яєчної шкаралупи значною мірою залежить від корму, яким годують курей, — каже Андрій. — Коли давав амерауканам їсти багато зерна кукурудзи, оболонка їхній яєць мала жовтуватий відтінок. Зараз, крім пшениці, даю їм зелену траву — і отримую яйця з ледь смарагдовим відтінком. А знайомий, який поділився зі мною цими курми, отримує яйця із темно-вишневим забарвленням…
Господар розповідає нам про особливості його несучки-амерауканки. Несеться частіше, ніж курка звичайна: вісім днів поспіль дарує по яйцеві, а наступного дня відпочиває. Яйце це має відмінний від інших смак — приємніший, а м’ясо має присмак перепелиного.
У курячому царстві на цьому подвір'ї несучка, що дивує зеленкувато-голубими яйцями, дещо відрізняється і своїм зовнішнім виглядом. Як і півень, амеракуанка має «борідку». А ще — подовгуватий кучерявий гребінь на голові, який виглядає наче гороховий стручок. У холодну пору він не підмерзає. У цих курей також доволі щільне пір'я, що дозволяє їм легко переносити низькі температури.
Вчені кажуть, курки-амерауканки — погані квочки. Андрій Долинський це заперечує. Його чубатенька, що несе бірюзові яйця, місяць тому вивела півтора десятка курчат і не відходить від них ні на крок.