Тверде чи рідке мило — що обрати?
Порівняємо їх за іншими параметрами
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/479166/mylo.jpg)
У багатьох з нас останнім часом виникає питання, яке мило краще обрати — тверде чи рідке? Якщо йдеться про ефективність від коронавірусу, то підійде будь-яке. Головне, мити достатньо ретельно. Порівняємо їх за іншими параметрами.
Гігієнічність
Тривалий час компанії, що продавали рідке мило, поширювали думку, що воно гігієнічніше. Ідея в тому, що на бруску твердого мила можуть бути бактерії, які перекочують на руки.
Для перевірки цього було проведено кілька досліджень. Брусок мила спеціально покривали бактеріями. Але в усіх випадках після миття на шкірі учасників експерименту їх не виявляли.
Зручність у користуванні
Це, мабуть, справа звички. Але тверде мило — це не для лінивих. Бо мильницю потрібно буде періодично ретельно чистити від залишків мила. У випадку рідкого нічого мити не доведеться.
Ціна
Щоб порівнювати ціну на тверде і рідке мило, потрібно розуміти, що мила можуть значно відрізнятися за якістю. Шматочок твердого мила, виготовлений із натуральних компонентів, може здаватися надто дорогим, якщо порівнювати з літром рідкого. Але якщо порівнювати натуральне мило брускове і рідке, виготовлене з якісних натуральних ПАРів, ситуація буде не така однозначна.
Щоб коректно порівняти, потрібно розуміти, що в рідкому милі зазвичай 20% миючої основи. Тобто 100 г брускового мила приблизно дорівнює 500 мл рідкого.
М’якість дії
Тут усе дуже неоднозначно. З одного боку ПАРи в малій концентрації та рівень PH близький до PH шкіри свідчать на користь рідкого мила. З іншого боку, в твердому милі може міститися до 15% доглядових олій. А в рідкому зазвичай не більше 3%, більше ввести у формулу рідкого мила проблематично. До речі, якщо рідке мило прозоре, там не більше 1% доглядових олій.
Алергенність
Люди, що мають схильність до алергій, частіше обирають тверде мило. Рідке мило зазвичай містить ароматизатори, барвники та обов’язково консерванти. Саме вони досить часто викликають алергії.
Але все індивідуально, алергію можуть викликати і досить поширені натуральні продукти, такі як цитрусові, мед, горіхи і взагалі будь-що.
Екологічність
Тут тверде мило перемагає за багатьма параметрами. Відсутність пластикової упаковки, натуральні ПАРи, які після змиву не завдають шкоди воді і ґрунтам. Також перевагою твердого мила є дещо менший вуглецевий слід, бо з однаковими затратами можна доставити у 5 разів більше твердого мила. Але не забувайте, що найкраще купувати такі продукти у місцевих виробників.
Яке б мило ви не обрали, тверде чи рідке, зверніть увагу на його натуральність. Бо це безпечно для вас.