«Машини, що їдуть на схід, знають: треба „закрутити“ до нас, щоб забрати продукцію»
Господині Сокальської громади передали на фронт понад тонну солодощів і пів тонни вареників!
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/471596/pechyvo.jpg)
Господині сіл Перв’ятичів і Спасова Сокальської громади Червоноградського району Львівщини випекли і передали нашим захисникам 1000 кілограмів домашнього печива! За день господині випікають близько 30−35 кг домашньої смакоти.
За таку добру справу місцеві господині взялися два місяці тому. А зібрав їх місцевий фермер Юрій Микитюк. Мало не з першого дня повномасштабного вторгнення рф в Україну цей чоловік організував свій загін — волонтери збирали гуманітарну допомогу. Роздавали її вимушеним переселенцям, які прибули у Сокальську громаду. А також споряджали хлопців, які йшли захищати Батьківщину від російської навали.
— За віком в армію мене не взяли. Але ж не можу просто так сидіти склавши руки. Тож ми вирішили розширити фронт допомоги, — розповів журналістці «ВЗ» пан Юрій. — Наші місцеві жіночки — файні господині. Кожна має свій рецепт, тож уся випічка — різноманітна. А ще додалося багато вільних рук, бо ж приїхали вимушені переселенці з Харкова. Знаю, хлопці люблять солодощі. От ми й взялися за випічку. Вже два місяці щодня випікаємо солодощі. Усі працюють на волонтерських засадах. А знаєте, які люди щирі у наших селах? Хтось приніс яйця, хтось цукор, хтось горіхи, маргарин, масло, олію… Борошно я даю сам. Усі машини, які їдуть на схід, знають, що треба «закрутити» й до нас, щоб забрати продукцію. Але що то самі солодощі? То ми почали ще й вареники ліпити. Складаємо у відра, заливаємо смальцем зі шкварками і разом з печивом відправляємо на фронт.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%8F3.jpg)
— За зміну скільки випікаєте?
— Печиво легеньке. Близько 30 кілограмів. На сьогодні ми відправили на фронт понад 1200 кілограмів домашньої смакоти. І вареників понад 500 кг. Щотижня на нульову позицію відправляємо.
— То ваші господині тільки по борошняних виробах «виступають»?
— Не тільки! Зараз готуємося до зими. Квасимо огірки, маринуємо помідори. Ще маємо намір наробити тушкованок.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%8F4.jpg)
— Кажете, місцевим жіночкам допомагають вимушені переселенці…
— Так. Жінок із Харкова ми прилаштували на роботу, але у вільний час приходять у волонтерський цех.
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%96.jpg)
До розмови долучилася Ольга Харевич, яка приїхали у Перв’ятичі з Харкова.
— 12 березня я приїхала сюди зі своєю родиною — мамою і дітьми. Загалом нас було десятеро осіб. Поки облаштовувалися і відходили від страху, думала, що робитиму. Запитала у добрих людей, чим можу бути корисна. Ось так і потрапила у волонтерський цех допомоги. Чого не вміла робити — навчили. Тут добрі люди…
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/08/%D0%BC%D0%B8%20%D0%B7%20%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8.jpg)
Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Ми з України!», ініційованого Національною спілкою журналістів України.