Закарпатська суниця виростає великою та соковитою
Михайло Габель із села Ключарки Мукачівської ОТГ майже десятиліття вирощує соковиту, духмяну з кислинкою садову суницю
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/463508/sunytsia.jpg)
Вивчившись на агронома, він вирішив розпочати власну справу. Родичі порадили, що саме ця культура приноситиме найбільший прибуток.
Господар плекає сім сортів смачних ягід. Серед невибагливих, стійких до хвороб та високоврожайних називає Сонату і Румбу.
Пан Михайло завіз ізза кордону новинки, аби випробувати, як вони почуватимуться на Закарпатті. Зокрема, йдеться про італійську Альбу, котра швидко дозріває, даруючи великі плоди. Дещо пізніше достигає Азія (ягоди менші, але соковитіші). Є й представник Нідерландів – Алегро з раннім періодом вегетації. Водночас прижився пізній німецький сорт Мальвіна, що вирізняється чудовими смаковими якостями.
За словами фермера, цьогорічні погодні умови видалися сприятливими. Тож із двогектарної площі він планує зібрати 20-25 тонн продукції.
«Ягоди дозрівають на сонці, не гниють від дощу, як було попередніх сезонів. У період частих злив плоди зазвичай псуються, а «італійці» ще й тріскають», – зазначає молодий ґазда.
Закарпатець розповів про секрети вирощування цієї культури. Висаджує нові кущі наприкінці літа (щоб до заморозків добре вкоренилися).
Ранньої весни доводиться обробляти насадження від шкідників, розпушувати міжряддя. Перший урожай з-під агроволокна Михайло Габель збирає вже 10 травня. А масовий збір стартує після 27 травня.
Аби не допустити зниження продуктивності, дбайливий чоловік часто змінює місце «прописки» рослин.
На початку сезону, як тільки почалася війна, пан Михайло побоювався, що попит на суницю суттєво зменшиться. Звісно, логістика змінилася. Раніше відправляв ягоди у великі міста України – Київ, Львів, Вінницю, Тернопіль, Чернівці. Однак цьогоріч довелося переорієнтуватися на місцевий ринок, бо тут зросла кількість споживачів за рахунок внутрішньо переміщених осіб.
До речі, ентузіаст також вирощує озимі культури. Каже, що цьогоріч повинен бути хороший урожай зернових, адже колосся наливається велике і пишне.
Ще ж росте у господаря картопля. Тож є коло чого працювати цілий сезон.