Брати до рук потомство дичини не варто...
Налякані батьки можуть від нього відректися
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/459312/kozulya.jpg)
Часто доводиться чути історії про приручених малят із дикої природи. І бачити фото-відео із одомашненим вовком, лисичкою, козулею і навіть кабаном. У цих начебто позитивних фактах є інший бік медалі, “не парадний”. Представники вільного світу у неволі, хоч і перебувають на повному забезпеченні, зазвичай почуваються нещасливими...
Цей закон буття фауни добре знають лісники Михайло і Микола (прізвищ, на їхнє прохання, не вказуємо), тому під час недавньої зустрічі з нею діяли відповідно.
Минулого тижня, коли згадані лісники робили об’їзд своїх територій, мимоволі стали свідками звичної для весняної пори картини. За кілька метрів перед ними з високої трави вистрибнула і помчала у гущавину потривожена людськими кроками козуля. А з того місця, де була її лежанка, почувся писк – то подавало позивні недавно народжене, ще зовсім кволе дитинча. Ще не було сил стояти-бігти, тож згорнулося у клубок і тоненькими звуками кликало на поміч маму...
Лісники не стали брати до рук козуленятко, навіть не думали взяти його зі собою на домашнє виховання (хоча дехто так з благих намірів зробив би). Якби надумали погладити його, на маленькому тільці зберігся б чужий запах – і козуля-мама не прийняла б його, могла відректися. Таке, з розповідей старожилів, траплялося уже не раз.
Михайло і Микола біля дикого козенятка не затримувалися. Тихенько, без шуму, відійшли убік метрів на сто і причаїлися за товстими стовбурами дерев – почали спостерігати за розвитком подій. А вони були прогнозованими: козуля, скануючи вухами і ніздрями звуки та запахи, повернулася на старе місце. Знайшла свою згубу і прилягла біля неї. Судячи з того, що з трави ледь долинав уже не тривожний, а радісний писк, мама зраділа цій зустрічі і почала своє дитинча годувати.
Знавці лісового життя скажуть вам: самки з дикого світу – дуже вірні матері. Піклуються про своє потомство як про найбільший скарб. І не треба їм у цьому святому обов’язку заважати. Інша річ – коли йдеться про покалічених звірят: без допомоги людини їм не вижити.