Писанку «Нескорена» продали на аукціоні у Німеччині за 3700 євро
Українська художниця Дарія Габрук зі сестрою Наталею віддали усі кошти на великодні подарунки для наших захисників
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/456267/image6487327.jpg)
Три дні тривала дорога до німецького Шверина. Доля звела там Дарію з українкою, волонтеркою Оксаною Шурлемер, яка зробила багато добра для біженців і хлопців зі ЗСУ.
Тоді і народилася ідея з писанкою. Дарія запропонувала зробити писанку і продати її на благодійному аукціоні. Виручені кошти віддати на потреби нашої армії. “Те, що ти далеко від дому, не применшує того болю, який відчуваєш за увесь український народ”, – каже художниця.
Любов до писанкарства дуже згодилася Дарії та її сестрі Наталі у Німеччині. І взялися за роботу. Писанку дівчата назвали “Нескорена”. Працювали над нею п’ять днів – з самісінького ранку до глибокої ночі.
– Ми хотіли показати нашу культуру, яку нічим не можна розчавити і знищити. Нашу роботу не можна назвати писанкою, бо справжня писанка малюється писачком, а наша робота – підвид писанки, мальованка, бо виконана фарбами. Її висота – 110 сантиметрів. “Нескорена” – це молода українка, яка символізує нашу країну. Її очі дивляться у мирне небо. Дівчина одягнена у вишиванку з петриківським розписом, на голові – вінок, прикрашений калиною і квітами. Вона стоїть на тлі родючої української землі. На писанці є дерево, що символізує зв’язок з минулим, нашою історією. Дерево квітне, і це символізує народження нового життя, а зверху на ньому – гніздо, символ сім’ї. У гнізді птаха, яка висиджує своє потомство...
– Де взяли таке велике яйце?
– У Шверині є великий торговельний комплекс, директор якого пішов нам назустріч.
– А потім був аукціон...
– 18 квітня відбувся аукціон. Початкова ціна була 250 євро. Прийшло багато людей. Фінальна ціна великоднього яйця – 3700 євро! Українсько-німецький центр “Січ” дав 1600 євро, бургомістр міста Грамбов – 1500 євро, президент міста Шверин – 400 і ще 200 євро додала організація “Пляте Ліпте”. Усі кошти підуть на закупівлю продуктів для формування великодніх пакетів для наших воїнів.
Читайте також: Берегині-писанки й янголята-дітки з Маріуполя, Бучі…